Dekorasyon PARTİ SÜSLEMELERİ İÇİN EL YAPIMI LED IŞIKLI KAĞIT TOPLAR

PARTİ SÜSLEMELERİ İÇİN EL YAPIMI LED IŞIKLI KAĞIT TOPLAR

639
parti-suslemeleri-icin-renkli-ısikli-kagit-toplar

Parti,Balo,Doğum günleri,Sünnet çocuğunun odasını,Kına gecesi,Mezuniyet gecesi,Sınıfları,Okulları ve Yılbaşı Dekoru için Renkli Kağıtlardan Led ışıklı top nasıl yapılır resimli anlatımı.

Başlıkta da yazdığım gibi özel günlerde rengarenk ışıl,ışıl süslemeler için Evde kendin yap süslemeler  ile harikalar yaratabilirsiniz.

Sizlere tavsiyem böyle içinde led ışıklar olan Projelerde Renkli A4 kağıdı ya da daha ince renkli kağıtlar kullanmanız.Elbette Fon kağıdı,El işi kağıdı gibi kağıtlar kalın gelir ve ışığı dışarı yansıtmaz.

Biraz titiz bir çalışma ile Dekoratif Işıklı süsler yapabilirsiniz. Kağıt ile yapılan Işıklı topların renkleri ve boyları farklı olursa resimlerden de gördüğünüz gibi çok güzel oluyor.

Noel Ağacı süslemek için led ışıklı,lambalı süslemeler isteyenler ve Pencere önüne lambalı el yapımı süslemeler isteyenlere de tavsiye ederim.

Gökkuşağı renklerinde kağıt çelenkler,kağıt topların yapım aşamaları için resimleri ve açıklamalara dikkat lütfen.

parti-suslemeleri-icin-renkli-ısikli-kagit-toplar
parti-suslemeleri-icin-renkli-ısikli-kagit-toplar

parti-suslemeleri-icin-renkli-ısikli-kagit-toplar-3
8-10 santim genişliğinde 20-25 santim uzunluğunda kağıtlar kesin. Fakat topların boyları farklı olması için bu ölçüleri artırıp azaltın da.Cetvel yardımı ile aralarına 1 santim genişlik çizin.Tam ortasından resimdeki örnekteki gibi çizgiler çizin.
parti-suslemeleri-icin-renkli-ısikli-kagit-toplar-4
Her iki taraftan sırayla ortadaki işaretli yere kadar elinizle kağıt üzerinde katlayarak iz oluşturun. Akordiyon gibi katlayacağız yani
parti-suslemeleri-icin-renkli-ısikli-kagit-toplar-5
İzleri ne kadar belirgin yaparsanız o kadar güzel olur. Kağıtı ikiye kıvrımları bozmadan katlayın ve  her iki ucuna toplu iğne ile delikler açın ya da dikerek büzün. Fakat tek tarafı kapalı olurken bir tarafı led ışık girecek kadar açık olsun. Led ışıkları taktığınızda sağlam bir düğüm atarsınız.
parti-suslemeleri-icin-renkli-ısikli-kagit-toplar-1
az açık bıraktığınız yerlerden minik lambalara yani led ışıklara takın ipi sıkıca bağlayın.
parti-suslemeleri-icin-renkli-ısikli-kagit-toplar-2
Lambalı Kağıt Toplar-Lamp Paper Balls-Lampenpapier Balls-Lampe papier Balls-Lampe papirkugler-Lampe Papir Balls-Lampu Kertas Balls-Lâmpada bolas de papel-Lampa Páipéar Liathróidí-Lampada palle di carta-Bola lampu Kertas-مصباح كرات ورق

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz