Örgü Modelleri Havlu Kenarları OYALAR VE YAPILIŞLARI

OYALAR VE YAPILIŞLARI

1252
oyalar-2017-yeni-ornekler-modeller
oyalar-2017-yeni-ornekler-modeller

Sizlere hem Boncuklu İğne Oyaları,Boncuklu Firkete Oyaları,Boncuklu Tığ oya modelleri ve Yapılışı için Türkçe videolu Boncuklu Yazma,Yemeni Oyası Modelleri içinden 2017 Çeyizlik Oya Modelleri sunmak istiyorum.

Tığla yapılan Kenar Oyaları İğne oyasına nazaran çok eskilerden günümüze hala çok sevilere çeşitl modellerde Takı Oyaları,Havlu Oyaları,Yazma,Yemeni ve Tülbent Oyaları,Fular Oyası ve Namazlık Oya modelleri olarak kullanılıyor

İğne Oyası Boncuklu ya da farklı şekillerde Mekik Oya Modelleri çok çeşitli şekillerde kullanılıyor.

Tesbih imameleri için Çiçekli İğne Oyaları son 2-3 senedir çok beğeniliyor.Çantaların yanına takılan ya örnekleri,Kolye ucu ve bileklik olarak kullanılan İğne oyaları,Bohçalar için oyalar derken artık kıyafetler içinde yalar kullanılıyor.

Allah Bu Oyaları,Örgüleri,Dantelleri ve bütün el işlerini yapmayı bilen ve yaptıklarını öğrenmek için paylaşan tüm hanımlardan razı olsun onlar sayesinde bu güzellikleri sizler için biz site sahipleri paylaşabiliyoruz.

oyalar-2017-modelleri
oyalar-2017-modelleri

Ben İğne ve Mekik oyası hiç bilmiyorum Tığ oyalarını bilirim ancak neredeyse 20 yıldan fazla yapmıyorum. Ancak tüm bu güzel Oya Modellerin sizler için Paylaşan hanımlardan toplayarak sizlere de gösterebiliyorum.

Bazı hanımlar Tığ oyası ve İğne Oyası modelleri paylaştığımda “bunların modası mı kaldı “diyorlar.

Ancak Mevlite veya cenazeye gittiklerinde başlarına kendilerinin olmasa bile ev sahibinin en güzel oyalı örtülerini takmaktan geri durmuyorlar:)

tig-ve-igne-oyasi-modelleri-2017
tig-ve-igne-oyasi-modelleri-2017

Oya ve Dantel Dünyasının anlattığı Kolay Kum Boncukla Oya Modeli-Oya Dersleri-Tığ işi Boncuklu Oyalardan seçtiğimiz Yeşil Kum Boncuklu Oya Modeli ve diğer Oyalar Türkçe Videolu anlatımlı detaylı yapımı ile Boncuklu Oya Örneği.

Yeni Boncuklu Oya Örnekleri için seçilen bu harika model için Yeşil renk Kum boncuklar seçilmiş.Yeşil ve Sarının renk uyumu örneği daha belirgin ve zarif göstermiş.

Yeşil Kum Boncuklu Oya video

Papatyalı Tığ Oyası

Arpa Boncuk Oyası

Dallı Güllü Oya

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz