ÖRGÜDEN EV AYAKKABILI BEBEK YELEĞİ YAPIM AŞAMALARI
kolay-patikli-sirin-bebek-yelek-patik-yapimi

ÖRGÜDEN EV AYAKKABILI BEBEK YELEĞİ YAPIM AŞAMALARI


Ev Ayakkabılı Bebek Yeleği Tarifi. Bebek Battaniyelerinin Yaz ve Kışlık Battaniye Örgülerin de çok kullanılan 3 Boyutlu örneği İle Bebek Yelek Yapmak için Videolu yapımı.

Tığ Model Bahar Yelekleri için Patiğini de saya da resimde gördüğünüz Patikli Bebek Yeleği Robadan başlanarak Bedende 3D Örnek ile yapılıyor.

Yazlık coton bir iple örmek isterseniz Alize Baby Coton ile örebilirsiniz. Yorumlarda da aynı ip önerilmiş. 70 zincir ile Robaya başlanan Bebek Yelek 6-9 Aylık Bebeklere göre.1 Yaş Bebekler için de 80 zincir ile başlanabilir.

ev-ayakkabili-takim-tig-isi-bebek-patik
ev-ayakkabili-takim-tig-isi-bebek-patik

Zincir sayısını 8-10 tane artırdığınız da 1,5-2 Yaş arası Bebeklere de uygulanır. Aynı şekil de Roba artıra sayısı ile bedeni de 2 örnek kadar daha uzun yapabilirsiniz.

Örgü Ev Ayakkabısının Yapılışı burada.

Bebek Yelek En genişliği 25 c Robadan etek ucuna kadar 18 c örnek ve kenar oyası yapılmış. 6-9 ay için 2,5 numara Tığ 1,5 Yumak İp kullanılıyor. Yaş büyüdükçe ip yumak sayısını ona göre artırabilirsiniz.

ayakkabili-bebek-yelegi-tig-modeli
ayakkabili-bebek-yelegi-tig-modeli

Model de Kartopu Baby One İp ve 2,5 numara Örgü Tığı kullanılacak. 70 zincirle başlanıp Roba yapımından sonra Kol birleşimini 3 Boyutlu Tığ işi ile yaptıktan sonra Kenarları oyalanacak.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın