Örgü Modelleri ÖRGÜDE BURGULU BAŞLANGIÇ TEKNİĞİ TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI

ÖRGÜDE BURGULU BAŞLANGIÇ TEKNİĞİ TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI

506
burgulu-orgu-baslangici-yapilisi
burgulu-orgu-baslangici-yapilisi

Burgulu Etek Uçları başlangıç Örgü modeli Örgüler de Etek ucuna,Yaka ve ön kola bantlarında kullanabileceğiniz

burgulu-orgu-baslangici-yapilisi
burgulu-orgu-baslangici-yapilisi

değişik bir Örgüye Başlangıç Örneği.Sevgi hanımın paylaştığı Değişik lastik örgü modellerinden olan bu örneği yapması kolay ve basit.

Farklı Örgü Teknikleri arasında geçenlerde sizinle paylaştığım Örgü Başlangıcında Çiçek Tekniği yine burada ki Burgulu Lastik Örneği gibi örgü başında ya da Yaka ve etek uçlarında sık kullanılan şık bir lastik örneği.

Özellikle Yelek ve Çocuk örgülerinde Bere başlangıç örneği olarak bu tarz örgü teknikleri çok kullanılıyor ve çok ta yakışıyor. Bazı Lastik Örme Teknikleri için burada göreceğiniz modelde ki gibi hem Tığ hem Şiş ile birlikte Videolu Örme  Lastik Örneğinde ki teknik kullanılıyor.

Burgulu Örgü Lastik örme tekniğinde ilk olarak bir tarafı Ters diğer tarafı haraşo tekniği ile 6 sıra örgü örülüyor.Devamında 5 ve katları olacak şekilde 5 ilmekte bir sol eliniz ile tuttuğunuz örgü iğnesini kendi etrafında bir tur çevirerek Burguyu oluşturuyor ve örgüye aynı şekilde 5 ilmek atıp sonrasında yine burma tekniği ile devam ediyoruz.

Sevgi hanım  Burgulu lastik çalışmasında Ters örnek ile denemiş ancak bu bölümde Pirinç örneği ya da Haraşo örneği ile yaptığımızda nasıl durur merak ediyorum.

Sevgi hanımdan ricam üzerine takipçilerimiz den bir hanımın istediği Ajurlu Kutucuklar Örgü Modelini gece sizler için burada paylaştım.Tıklayarak nasıl örülür? bakabilirsiniz.

Burgu Lastik Örgü Tekniği Türkçe Videolu Yapımı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz