Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ÖRGÜ MOR ÇİÇEKLİ PRENSES ELBİSESİ

ÖRGÜ MOR ÇİÇEKLİ PRENSES ELBİSESİ

2302
mor-cicekli-2-3-yas-kiz-cocuk-elbise
mor-cicekli-2-3-yas-kiz-cocuk-elbise

Tığ işi Örgüden Mor Çiçekli Örgü Tığla 2-3 Yaş Prenses Elbisesi Tarifi.Açıklamalı Bebek Elbisesi Modelleri içinden kenar oyalı El Örgüsü Prenses Elbise yapımı için 2 yumak ip kullanılıyor.

2 Yumak Nako Rekor marka ip giden Elbise yapımı için ip gerekirken  Elbise süslemek için de biraz Renkli ip yeterli olacaktır.

Geçen gün yayınladığım Üstü Mor Robalı Altı Mor Kumaşlı Örgü Elbise modelini sizlere Bayramlık Örgü Çocuk Elbisesi örmek için önermiştim.

askili-tig-orgu-gullu-2-3-yas-elbise
askili-tig-orgu-gullu-2-3-yas-elbise

Sevgili Yeşim Hanım Modeli bizlere kendi Klavyesinden kanalında şu şekil de Örgü Prenses Elbiseleri için şöyle Tarif etmiş. “Ben bu elbise Modelin de 2 tane Nako rekor ip kullandım.

7 Numara tığ kullandım göz kararı zincir çektim kenardan bir kutucuk yaptım 8 tane trabzan doldurdum tekrar bir kutucuk yaptım.

mor-gullu-2-3-yas-orme-bebek-elbisesi
mor-gullu-2-3-yas-orme-bebek-elbisesi

4 zincir çekip geri döndüm tekrar Trabzan’un tepesini 8 tane trabzanla devam edip kenardan bir kutucuk yaptım bu şekilde ilerletip 64 tane kutucuk olacak şekilde yapıp birbirine ekledim sonra ilk yuvayı 3 Trabzan 3 zincir 3

Trabzan’da doldurdum tekrar 3 zincir çekip diğer yuvaya tek trabzan yaptım 3 zincir çekip diğer yuvaya 3 Trabzon 3 zincir 3 Trabzon hepsini bu şekilde başa kadar devam ettim dönüp dolaşıp yine aynı işlemi yaparak etek kısmının boyuna kadar o şekilde örerek devam ettim ”

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz