orgu-pembe-robali-mor-kumasli-bebek-elbise-tarifi

BAYRAMLIK ÇOK KOLAY BEBEK ELBİSE ÖRME TARİFİ


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Amigurumi El İşleri
Atatürk
Benim Kalemimden
Bilgisayar
El İşi Oyuncak Yapımı
Eva Kağıt
Evde Neler yapılır ve Satılır
Facebook
Günlük
Hayvanlar Alemi
İnternet
Ödev Kapakları
Panç Nakışı Tarifleri
Recipe
Satmak istedikleriniz.
Teknoloji
Webmaster
Yaşam
Zararsız Çocuk Oyunları

Bugün başlasanız Yarın bitecek hatta aynı gün için de Bebek ya da Kız Çocuk El Örgüsü Robası Tığ işi Altı Kumaş Robalı Kumaşlı Bayramlık Elbise yapılışı.

Elbise için gerekli kumaş 1,5 metrelik bir kumaş.Model için Poplin kumaş kullanılmış ama isteyenler Kumaş deseni olarak Desenli ya da Çiçekli Kumaşlardan yapabilirler.

Hatta böyle durumlarda artık üst tarafı küçük gelen Eski elbisenin üstünü kesip alt Kumaş tarafını bile kullanabilirsiniz.

Burada Video da Kumaşın dikilişi-Kumaşlı Robalı Elbisenin Robasının yapılışına kadar detayları görüp aynısını sizde Bayrama yetiştirerek Kızınıza güzel bir Bayram Sürprizi de yapabilirsiniz.

robasi-orgu-bedeni-kumas-kolay-bebek-elbise

robasi-orgu-bedeni-kumas-kolay-bebek-elbise

Modeli anlatan hanım Sipariş üzerine ördüğünden Fiyonklu Patik ve Saç bandı ile takım örmüş.Anca Patik ve Saç bandının yapılışları yayınlanmamış.

Geçen Yıl hazırladığım Üstü Örgü Dantel Altı Tülle yapılan Tütü Elbise Tarifleri ve Kumaşlı Robalı Bebek Elbiselerine buradan ulaşarak daha çok modeli görebilirsiniz.

Bambu Kartopu ip ve renk numarası K 246 olan Elbise için 2,5 numara Tığ kullanılıyor. Roba için 130 zincir çekilir 3 zincir geriden 2 li trabzan yapılarak örgüye başlanır.

Böyle 20 tane 2 li trabzan yapılır sonra 2 zincir kol için 2 li trabzan ayrılır. Kol için 25 tane 2 li trabzanla devam edin sonra 2 zincir arka beden için 37 tane 2 li trabzan örün.

Tekrar 2 zincir kol için yine 25 tane 2 li trabzan yapılır 2 zincir n beden için 20 tane 2 li trabzan ayrılır. Yani kısaca 130 zincir çekin 2. sıraya geçin 22 2i trabzan 2 zincir 25 trabzan 2 zincir ön için 27 trabzan 2 incir arka beden için 22 trabzan 2 zincir.

Çalışma ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim kanalına ait bir çalışmadır.Ellerine sağlık.

Örgü Pembe Robanın Yapılış Videosu

Etek kumaşının dikim ve bitirme aşamaları videosu

2 thoughts on “BAYRAMLIK ÇOK KOLAY BEBEK ELBİSE ÖRME TARİFİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir