ÖRGÜ KÜÇÜK SÜPÜRGELER TARİFİ

orgu-kucuk-supurgeler-modeli
orgu-kucuk-supurgeler-modeli

Örgü Küçük Süpürgeler Model anlatımı Örgü Örneği Tarifi videolu anlatımlı.Zarif bir Model olduğundan Bayan ve Bebek Örgüleri için düşünebilirsiniz.

Daha Önce yayınladığım Süpürge Örgü Modelin Motif benzeri olan Örgü Minik Süpürgeler Örneği Motifleri daha küçük Düz örgüler yerine Haraşo örgü tekniği ile yapılmış.

Yavruağzı renkli ilk gösterilen örnek 3 numara şiş ve Angora iple örülürken Mavi renkli Örnek anlatımın da gösterilen Örnek için Bebe ipi ve 3,5 numara Şiş ile gösterilmiş.

Örneğin motifleri 14 ve katları + 1 ara ilmek ile oluşuyor.Her motif 8 sıra sonunda tamamlanmış oluyor. Diyelim Süpürge Örneği ile Yelek yapacaksınız o zaman her motifi 15 ilmek olarak hesaplayıp kaç tane Motif olacaksa bunu 15 ile çarpın.

Son yayınlanan Örgü Batik Boyun Şalı Tığla yapılan Ebruli desenli Tığ İşi Şal Boyunluk ve Yine Tığla ama Tunus Şiş Tığ ile yapılan Tunus Kelebekli Patik modelinin yapılışını öğrenmek isteyenler için burada.

Örgü Küçük Süpürgeler Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*