TUNUS İŞİ BATİK DESENLİ BOYUN ŞALI YAPILIŞI

orgu-tunus-sisle-batik-desenli-ebruli-boyun-sali
orgu-tunus-sisle-batik-desenli-ebruli-boyun-sali

Tunus Örgü Tekniği ile yapılan Batik Desenli Tunus İşi Boyun Şalı Modelinin anlatımı için buraya bakabilir ve Hemen kendinize Örgü Ebruli Batik Desenli Tunus Dilimli Boyun Şalı Modeli örebilirsiniz.

Aynı renk aynı ip ile yapmak isteyenler Nako vals Batik ip 4 nolu Tunuş Şiş ile modelin anlatımını izleyerek aynısından kendiniz ve sevdikleriniz için Örebilirsiniz.

batik-desenli-tunus-boyun-sali-orgu-yapilisi
batik-desenli-tunus-boyun-sali-orgu-yapilisi

Batik İple Tunus Boyun Şalı için yaklaşık 2 yumak ip kullanılmış olup yaklaşık 1,5 metre kadar gevşek şekil de zincir çekilerek başlanıyor.

Nadire hanımın anlatımı ile: Yaklaşık 1,5 m gevşek zincir çekerek başlıyoruz ve zincirimizin arka tarafına batarak ilerliyoruz. Önce bir batıp tığ da iki ilmek görüyoruz .Bunları toplayıp bu ilmeklerle birlikte zincirden de 2 adet alarak ilmek sayımızı 4 e çıkarıyoruz. Bu sıradan sonra örnekli kısım başlıyor.

İlk ilmek düz alınıyor sonra bir ters bir düz devam ediyoruz ve her sırada 2 şer arttırarak 40 ilmeğe kadar çıkıyoruz. Sonra kenardan 10 ilmeği kaydırma tekniği ile keserek dilimi oluşturuyor ve bu sırada tüm ilmekleri düz örüyoruz.

Artık diğer dilimi yapmak için baştaki işi tekrarlıyoruz ve kestiğimiz ilmekleri zincirin üstünden de arttırma yaparak 40 olana kadar arttırıyoruz.İstediğimiz uzunluğa geldikten sonra 40 ilmeğin hepsini keserek boyunluğumuzu bitiriyoruz
Batik Desenli Tunus İşi Boyun Şalı Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ÖRGÜ KÜÇÜK SÜPÜRGELER TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*