ÖRGÜ KAYDIRMALI BERE TARİFİ

orgu-kaydirmali-bere-yapimi
orgu-kaydirmali-bere-yapimi

Misinalı şişle ve Normal şişler ile Örülen Kaydırmalı Örgü Bere Modeli anlatımı ile Hem Bayan Hem Erkekler için kullanılan Bereler yapabilirsiniz.

92 İlmek atılıyor ilk sıra bir ters bir düz örülür.Burada Farklı ve şık duran bir Lastik Modeli uygulanıyor.2. sıraya gelindiğinde Şapkanın ön yüzü oluyor. 2. sırada Ters ilmekler örülür Düz ilmekler örülen şişe geçirilir.

orgu-sisi-kaydirmali-bere
orgu-sisi-kaydirmali-bere

3. sıraya gelindiğinde 2. sırada örülmeyen ilmekler ters örülüyor sıra boyunca olan bütün ilmekler örülür. Sevil hanımın anlatımını yaptığı Farklı Lastik Yapılışı için burada sadece Lastik modeli üzerine öğretilen çalışmaya bakabilirsiniz.

Bere yapımın da Kartopu 1 numara İp- Renk hoşunuza gittiyse Renk kodu-K1707  5 numaralı Şiş kullanılıyor. Peluş yerine Ponpon yapabilir ya da Düz bere şeklinde tamamlayabilirsiniz.

Kaydırmalı Bere Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. BAŞAK ÖRGÜ ÖRNEĞİ TIĞ İŞİ MODEL TARİFİ | Nazarca.com
  2. KAYDIRMALI İLMEKLER ÖRGÜ MODELİ TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*