Örgü Modelleri ÖRGÜ EN KOLAY KADIN HIRKASI NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ ANLATIMLI

ÖRGÜ EN KOLAY KADIN HIRKASI NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ ANLATIMLI

1282
orgu-en-kolay-kadin-hirkasi-yapimi
orgu-en-kolay-kadin-hirkasi-yapimi

En Kolay Örgü Bayan Hırkası Nasıl Örülür?-İşte yine sizler için Acemi Olan Örgücü hanımlar için En Kolay Kadın Hırkası Nasıl Örülür Resimli Anlatımlı Örgü Ceket Yapılışı.Kol nasıl kesilir? Hırka Yakası Nasıl Örülür? Hiç dert etmenize gerek yok bu Örgü Hırkayı herkes örebilir.

Örgü Bayan hırkasını örmek isteyenlere ilk söyleyeceğim şey Hırka Örneğinin Esnek bir Örgü Modeli olması gerekiyor. Eğer Hırka için nasıl bir Örnek seçeceğinize karar veremediyseniz elbette sizlere sitemde bulunan Türkçe

orgu-kolay-orulen-bayan-ceket
orgu-kolay-orulen-bayan-ceket

ve Yabancı anlatımlı Esneyen Örgü Örnekleri de göstereceğim.

İlk olarak sizlere bir kaç Hırka Örülecek Örnek tavsiye edeyim sonra Basit Bayan Hırkası Nasıl Örülüyor? üzerine biraz konuşalım.

Eğer iddialı çok güzel bir Hırka Örneği istiyorsanız ve Örgü işinde usta olan bir bayansanız lütfen Boncuklu Kuşak Örgü Modeline bakınız.

Örgü işinde yeni olan veya daha kolay ve basit ama güzel bir örnek tavsiye etmemi isterseniz işte sizlere Türkçe anlatımlı Karanfil Örgü Modeli yapılışı için buradan lütfen.

Yine örnekli esnek bir örnek olan Delikli Silgi Örneği Hırka Örmek için uygun olabilir. Ancak bu örnek size biraz uğraştırıcı gelebilir.

Hırka Örmek İçin Kalın bir Hırka örneği isterseniz yine çekiştirdiğiniz de oldukça esneyen Kirpi Dikeni Örgü Modelini düşünebilirsiniz.

Adı değişik olan İskoç Örneği modeli de ilginizi çekebilir. Sarı iple örülen Mısır Bahçesi Örgü Modeli çok güzel en çok beğendiğim 2016 yılının en güzel örgü modeli olacak örnekler den.

El işi ve Örgü Videosu olan bölümlerden çok daha fazla örgü modelleri görebilirsiniz. Şimdi gelelim bu güzel ve En Kolay örülen Kadın Hırka modelinin yapımına.

hirka-orme-resimli-anlatimli
hirka-orme-resimli-anlatimli

Üstteki Gri renk Örgü Bayan Hırkası 4 düz 4 haraşo şeklinde Lastik Örgü modeli ile örülmüş.

Ancak sol tarafta gördüğünüz Aynı Teknik ile örülen Çabuk ve kolay Hırka örneğinde değişik ve güzel esneyen bir Örgü Modeli kullanılmış.

Ortadan tek büyük Düğme ile ya da resimdeki gibi değişik çubuklu broş ile güzel bir Hırka modeli yapabilirsiniz.

Bu şekilde Kolay Çocuk Hırka Modelleri veya Bebekler için Örgü Kolay Hırka modeli arayanlarda bu Hırka Örme Tekniği ile ilmek sayısını azaltarak veya artırarak öre bilirler.

orgu-duz-orulen-cok-kolay-bayan-hirkalar Sağ tarafta Hırkanın örüldükten sonra dikilmeden önceki halini görüyoruz. İşte bu kadar kolay ve çabuk örülen Hırka modeli budur.

Hırka modelini örmek çok kolay ve çabuk fakat örnekli ördüğünüz de çok daha güzel bir Hırkanız olur.

degisik-kolay-resimli-anlatimli-hirka-modeli
degisik-kolay-resimli-anlatimli-hirka-modeli

Dikdörtgen şeklinde örülen Örgü Hırka her iki ucundan yelpaze gibi açılarak dikilir ve yaka kıvrıldıktan sonra bir düğme ile tutturulur. Bu resimdeki gibi isterseniz iğne ile dikin isterseniz Dikişsiz olması için tığla kenar örgüsü yapar gibi ilmek çıkararak örerek birleştirin.

Burada nasıl Örgü Hırka kolay dikilir modelde net olarak görüyoruz.

İki ucu dikilip yaka ters tarafa doğru kıvrılıyor ve işte Hırkanız hazır.

Bayan Hırkasından bahsederken aklıma çok zaman önce paylaştığım buradaki Hırka Örme yöntemine benzeyen Örgü Çocuk Bolero modeli geldi. Ona da buradan bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Çocuklar İçin Örgü Yelekler isteyen sevgili okurlarım için 27 Örgü Yelek modelini bir arada görebileceğiniz Örgü Yelekler sayfasına da bakabilirsiniz.

Lütfen beğendiğiniz Örgü ve Örnekleri ve tabi ki sitede olan her şeyi :) kendi Facebook sayfalarınız da paylaşmayı unutmayınız. Keyifli Örgüler.

5 YORUMLAR

  1. elimde 3çile kalın ip var 6,7 nolu şişle yapılacak sizce kaç ilmek başlamak lazım ve boyunu nasıl ayarlamalıyız

  2. cok guzel olmus elinize saglik ama bende yapmak istersem nasil yapildigini gosterimisiniz lutfen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz