Menü Kapat
orgude-tirnakli-ilmek-kesme-teknigi

ÖRGÜ BİTİRME KAPATMA TEKNİKLERİ TÜRKÇE VİDEOLUÖrgü Kapatma TeknikleriÖrgüde Bitirme Teknikleri-Örgü Modelleri İlmek kesme Bitirme işlemi sırasında Modelli Örgü Bitirme Tekniği isterseniz Türkçe videolu Tırnaklı Örgü Bitirme ve Kıvrımlı Örgü Bitirme Tekniklerini öğrenebilirsiniz.

Özellikle Örgü işlerinde Kolay Yelek ve Kazak yaka yapılışı için Bu Teknikler Modelli Örgü yakalar için ya da Örgü Yelek etekleri içinde kullanılır.

İlmek Kesme tekniği adındaki bu modelleri Yakadan Başlanan Yeleklerde Örgü lastik yerine bu örnek ile yapabilirsiniz.

Aynı zamanda Lastik örgü modeli olan bölümden ilmek çıkarıp bir iki sıra ördükten sonra Örgüyü bu şekilde bitirebilirsiniz.

Örgü Kazak,Yelek ve Hırka kolları için Kıvrımlı,Tırnaklı Örgü Bitirme Örnekli teknikler ile daha görkemli Örgüler yapılır.

Örgü Kapatmada Modelli örgüler ile kapatıldığı gibi Örü lastik bölümünü de burada göstereceğim Örgü Başlama Teknikleri adında ki sayfada 2 farklı Püsküllü ve dalga şeklinde 2 tane Örgü Tekniği gösteriliyor.

Burada ki Örgü Şiş İşi Teknikler Örgü Çiçekli Lastik Başlama tekniği yine Kol ağızları,Örgü yuvarlak yakalar ve Örgü yelek Etek uçları için şık olur.

Birde bu model var Tığ ve Şiş ile örülen Lastik Örgü Modeli olarak gösterdiğim 2-3 farklı Lastik örgüsü görebilirsiniz.

Örgü Kapatma yapılışı için Örnekli Kapatma teknikleri kadar Örgü Nasıl Bitirilir? Nasıl örnekler ile Örgü Kapatılır ?göreceğiniz bu modelleri bize Örgü Mevsimi gösteriyor.

Örgü kesme Kapatma bitirme nasıl yapılır anlatımına geçmeden önce isterseniz bu örnekleri uygulayabileceğiniz 6-8 yaş arası Örgü Çocuk Cepken Yapılışı Örgü Yelek Tarifi videolarına bakabilir Cepken nasıl örülür?Öğrenebilirsiniz.

Bebek Örgü modelleri için Örgü Eldivenlerde ve örgü Şapkalarda Nasıl bitirilir? bu şekilde Örgü Lastik için 6-7 sıra ördükten sonra böyle örneği bitirirseniz Örgü Bere kenarları daha hoş görünür.

Örgü Pantolon paçaları yada ilmek çıkararak Örgü Battaniye kenarlarını Şiş ile bu  şekilde bitirebilirsiniz.

orgude-kivrimli-bitirme-teknigi
orgude-kivrimli-bitirme-teknigi
orgude-tirnakli-ilmek-kesme-teknigi
orgude-tirnakli-ilmek-kesme-teknigi

Örgü Bitirme Kapatma Teknikleri

Tırnaklı Örgü Kapatma Tekniği

Kıvrımlı Örgü Bitirme

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir