Örgü Modelleri NOHUTLU ŞAL MODELİ DEĞİL BU YELEK MODELİ BAŞLANGICI

NOHUTLU ŞAL MODELİ DEĞİL BU YELEK MODELİ BAŞLANGICI

1147
nohutu-yelegin-bitisi-tarifi
nohutu-yelegin-bitisi-tarifi

Biliyorum ilk baktığınız zaman Nohutlu Şal Modeli sandınız.Hayır Nohut Örnekli 3 İlmek ile başlamalı Yelek modeli bu.Tarifini izlediğiniz de ve aynı teknik ile yapılan Yelek modelini görünce anlayacaksınız.

Ancak Nohut örneği ile Omuzlara alınan Şal modeli de yaptığımız da çok güzel olabilir.Nohutları kesme noktasına kadar yapılıp kesiliyor.Ama Şal için kesme yapmadan artırmalar ile Şal de yapabilirsiniz.

Nohutlu Şal Yelek örneği Yelek  3 ilmek ile başlandıktan sonra 11 ilmek olana kadar örgü başında artırma yapılıyor.Ancak her seferinde aynı taraftan artırma yapmanız gerekiyor.

nohutlu-sal-yelek-on-devami
nohutlu-sal-yelek-on-devami

İp Nako Elit Baby şiş 4 numara.İlmek sayısı 11 olduktan sonra Kenarlara Nohut modeli kurulmaya başlanıyor.İlmekler 4 sıra nohut 45 ilmek olana kadar artırmaları devam ediyor.

Ben paylaşmakta biraz acele ettim.Daha bu ilk videosu.İşin ilginç tarafı Yelek Büyükler için mi? Bebekler için mi? ondan hiç bahsedilmemiş.

sal-yelek-nohutlu-model
sal-yelek-nohutlu-model

Ama ben sizi merakta bırakmayarak bu 3 ilmekle başlamalı Yelek Modellerinden burada bir kaç modeli göstereceğim ki nasıl bir Yelek olacağı konusunda bir fikriniz olsun.

1 YAŞA KADAR ERKEK BEBEKLERE BAYKUŞLU YELEK YAPIMI

İşte aynı teknik ile yapılmış bir 3 İlmekli Şal Bebek Hırkası modeli. Ancak şimdiki sayfada başlanan Model aynı teknik ile yapılsa da Nohutlar farklı bölgede yapılmış.Çünkü bu Hırka modeli etek ucundan 3 ilmek ile başlanıyor haraşo ile yapılıp örgünün ilerleyen yerlerin de Nohut örneği kuruluyor.

42-44- BEDEN 3 İLMEKLE BAŞLANAN KADIN YELEK TARİFİ

Yine 3 ilmekle başlanarak yapılan Aynı yöntemin kullanıldığı 42-44 Beden Kadın Yelek Tarif de baştan sona Videolu Tarifi var.

42 TANE ÖRGÜ CİCİ BEBEK YELEKLERİ

Papatyalı 3 İlmekli Bebek Yelek Modeli çalışması da Tam anlatımlı ve videolu.Bu model de aynı diğerleri gibi başlanıp yapılıyor sadece örnekler farklı olarak uygulanmış.

ELLE ÖRÜLEN BEBEK YELEKLERİNDEN EN GÜZELLERİNİ SİZ YAPIN

Elle örülen Bebek Yelek modeli de aynı. Dediğim gibi örnekleri farklı sadece.Son kez bunu da göstereyim.Modelin diğer videolarını zamanla çıktıkça ekleyeceğim.Ama isteyen o arada bu paylaştığım 4 Yelekten birine başlayıp yapmaya devam edebilirler.O zamana kadar Videolarda çekilmiş olur.

sal-yelek-nohutlu-model
sal-yelek-nohutlu-model

Buyrun yukarıda verdiğim Aynı yöntem ile örneklerin farklı yerlerde kullanıldığı modellere hemen başlayabilirsiniz. Ama bu modelin ilk videosu.Devamı yapıldıkça bu sayfaya videolarını ekleyeceğim.

2. Video

3. videosu

4. son videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz