Örgü Modelleri Bebek Örgüleri 1 YAŞA KADAR ERKEK BEBEKLERE BAYKUŞLU YELEK YAPIMI

1 YAŞA KADAR ERKEK BEBEKLERE BAYKUŞLU YELEK YAPIMI

33171
gri-baykuslu-1-yas-erkek-bebek-yapimi
gri-baykuslu-1-yas-erkek-bebek-yapimi

1 yaşa kadar erkek bebeklere şirin baykuşu yelek yapalım İterseniz Hemen burada Tarifi izleyip Şişle Kolay ve Modern Erkek Örgü Yelek modelini çıkarabilirsiniz.

Yeleğin yapımı için 3,5 numara Şiş kullanılıyor.  Örgüye yeni başlayanların bile yapabileceği kolay bir bebek yeleğinin yapılışını izlemeniz yeterli.

Yeleğin arka ve ön parçaları ayrı ayrı örülüyor. Sol ön parçasında bir baykuş modeli ile şirinlik katılmış.Dileyen Baykuş desenini istemeyen uygulamaz Yeleği örnekli yapabilir.

Baykuşlu Örgü Yapımını geçen yıllar için de desen yapımı ile videoyu sizlere sitem de sunmuştum.Bebek Battaniyeler,Bereler ve Modeller de bu örneği çok kullanıyorlar.

erkek-yelegi-baykuslu-desenli-yelek
erkek-yelegi-baykuslu-desenli-yelek

Bebek Hırka ve Yelek Robaların da, Örgü Baykuşlu desenli Eldivenler de Baykuşlu Bere ile Takım Atkılara,Bebek Süveter modellerin de çeşitli modeller de bu örneği görebilirsiniz.

Şimdi Sayfaya bir Tane Baykuşlu Bebek Battaniye modeli ve Tığla Baykuş desenli Örgü yapılışını gösteren bir de video ekleyeceğim. Amacım Tığla yapacak olanlar için de Öğretici video olması.

baykuslu-tig-isi-bebek-battaniyesi-tarifi
baykuslu-tig-isi-bebek-battaniyesi-tarifi

Çeyizlik Çiçek Nakışlı Patik modelini de Gelin Patikleri,Hediyelik ya da Kaynana Patiği gibi amaçlar için yapabiir ya da kendiniz için örebilirsiniz.

Yelek 1 Yaşa kadar olan Erkek Bebekler için Haraşolardan ve Baykuş deseninden oluşuyor.Yapımın da 3,5 numara şiş kullanılıyor.

1-yasa-kadar-baykuslu-yelek-tarifi
1-yasa-kadar-baykuslu-yelek-tarifi

Toplamda Renkli ipler ile 1,5 yumak kadar ip giden Yeleği 3-4 Yaş Baykuşlu Çocuk Yeleği için de önerilen ilmek sayıları “Arka 75, önler 44 ilmek olabilir” deniliyor

1-yas-erkek-bebek-baykuslu-yelek
1-yas-erkek-bebek-baykuslu-yelek

Yeni doğmuş Baykuşlu Bebek Yeleği için de Önlerden 2 Arkadan 4 ilmek azaltarak yapabilirsiniz. 3-6 Aylık bebeklere kadar olur.

Yelek için İp-kartopu baby one, renk kodu K 1000- 3,5 Numara Şişler-2 Siyah Boncuk ve 4 renk ip ile modeli yapabilirsiniz.


Tığ işi örgüde Baykuşlu Battaniye Motifi

Örgü Baykuş Figürü

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz