Dekorasyon MUTFAK DEKORUNA YAKIŞIR PLASTİK KAŞIK ÇATALDAN SAAT YAPIMI

MUTFAK DEKORUNA YAKIŞIR PLASTİK KAŞIK ÇATALDAN SAAT YAPIMI

802
mutfak-icin-plastik-kasiklardan-dekoratif-saat-yapilisi

İster Okulda Performans ödevi Saat yapımı için,İsterseniz Mutfağınıza çok yakışacak Dekoratif Mutfak Saati olarak kullanabileceğiniz Plastik Kaşık,Çatallar dan Ev de Saat Yapımı.

Saat nasıl yapılıyor? sorusu en çok bana Öğrenciler tarafından soruluyor.

Anne ve Babalar iyi bilir ki İlköğretim 4. sınıfa kadar her yıl 1.2.3. ve 4. sınıflarda Müfredat gereği Etkinlik olarak Karton ve benzeri Materyallerden ev de veya okulda Saat yaptırılır.

Plastik kaşıkların guaj boya ile boyandığı Saat yapımı için eğer Mutfağınızda kullanacaksanız o zaman eski kullanmadığınız bir saatin parçalarını kullanarak yeniden dekore edebilirsiniz.

Eğer çocuk odasına süs veya Okul ödevi olarak Saat yapılacaksa bunun için Karton veya Cd kullanabilirsiniz.

Kullanılacak malzemeler alttaki resimde görülüyor. Saat motoru akrep ve yelkovan,Beyaz Mukavva Karton ve yapıştırıcı.

Saat Nasıl Yapılır? Resimli açıklamalı Ev de Gerçek veya Kartondan Saat Yapılışı

Dekupaj ve Hobileriniz de kullanabileceğiniz Saat Şablonları için buradan onlarca Saat Şablonu arasından istediklerinizi seçebilirsiniz.

Mutfağınızı Dekore etmek için diğer fikirler ile de ilgilenirseniz Mutfakta Yer Kazanma ve Depolama alanlarında ki yaratıcılıklar ilham verecek derecede:)

Plastik Kaşık ve Çatallardan Neler Yapılır?alttaki çalışmaları sitemiz de görebilirsiniz.

Daha fazlasına Hobilerden bakınız

mutfak-icin-plastik-kasiklardan-dekoratif-saat-yapilisi
mutfak-icin-plastik-kasiklardan-dekoratif-saat-yapilisi

mutfak-dekoruna-yakisir-kasik-cataldan-saat-yapimi-1
6 Çatal ve 6 Kaşık kullanılacak. Tabi renkli Plastik Kaşık ve Çatallar bulabilirseniz harika olur ama Boyamak için Plastik boya veya Guaj boya olabilir.
mutfak-dekoruna-yakisir-kasik-cataldan-saat-yapimi-2-2
Boya ve yapıştırcının teması için önce iyice yıkayıp kurulayın.
mutfak-dekoruna-yakisir-kasik-cataldan-saat-yapimi-2-3
Pasta tabağı yada Çay tabağı yardımı ile düzgün bir yuvarlak Karton üzerine çizilir ve kesilir.
mutfak-dekoruna-yakisir-kasik-cataldan-saat-yapimi-3-3
Akrep ve Yelkovanı takmak için ortasını deliniz. Bu arada ben Karton sandım fakat matkap kullandıklarına göre Plastik
mutfak-dekoruna-yakisir-kasik-cataldan-saat-yapimi-3-4
Kaşık ve çatalların 2 cm kadar alt kısımlarını yapıştırıcı ile
mutfak-dekoruna-yakisir-kasik-cataldan-saat-yapimi-4
Saatin rakamlarına denk gelecek şekilde arkasına yapıştıralım. Bu arada Saat motorunu da arkadan Plastik üzerine takın ve önden Akrep ile Yelkovanı takın.
mutfak-dekoruna-yakisir-kasik-cataldan-saat-yapimi

12 YORUMLAR

  1. Merhaba dilek hanım çok teşekkürler.sagolun siz müsayit oldugunuzda inşallah konuşur dertleşiriz sizi kendime çok yakın hissediyorum çok teşekkürler iyi ki varsınız :))

  2. Merhaba dilek hanım çok teşekkürler.benim sorunlar pek çözülecek gibi degil ama hayırlısı olsun.ben de aile diye kimse yok yanı kimsem yok bir ALLAH ım var. benim hayatım yaşamam bile bir mücize ama buna şükür.neyse başını agrıtmamayayım Canım arkadaşım iyi dileklerin için çok teşekkürler güzel kalpli arkadaşım her şeyin hayırlısı olsun sevgilerimle hayırlı günler :))

  3. Merhaba Dilek hanım nasılsın ? uzun zaman dır yazışamadık benim biraz sorunlarım vardı.Ama sizi unutmadım. Ailenizin ve senin Kurban Bayramınız kutlu olsun ALLAH tekrarını göstersin Hayırlı bayramlar canım kucak dolusu sevgiler :))

  4. AMİN dilek hanım evet şehitler hepimizi çok üzdü.inşallah ALLAH bir daha şehit açısı yaşatmaz çok üzüldük.Güzel türkiyemiz de düzene girer.anlatması konuşması benim için çok zor sözün kelimenin bittigi yerdeyim saki çok üzücü türkiyenin başı sag olsun canım arkadaşım :))

  5. Merhaba günaydın dilek hanımcıgım nasılsın ?sana bir süredir yazamadım ama seni unutmuş degilim.senin gibi yüregi kalbi güzel arkadaş unutulmaz unutmam :)) arkadaşım saglıgın ve işlerin nasıl dualarım seninle bütün işlerinde ALLAH kolaylık versin canım arkadaşım kucak dolusu sevgiler :))

  6. Merhaba Dilek hanımcıgım nasılsın ? işlerin nasıl ? ALLAH işlerinde kolaylık versin. canım arkadaşım yine düşünülmeyen çöpe atılan malzemelerden harikalar sunmuşsun.günümüzde bu tür şeyler çok kullanılıyor ve çöpe atılıyor sizin sunumunuzdaki gibi degerlendirilse harika şeyler yaparız paramızda bize kalır. Canım kalbi yüregi güzel arkadaşım Dualarım seninle iyiki varsin kucak dolusu sevgiler :)) çok teşekkürler.

    • Merhabalar Zeliha hamd olsun iyiyim senin bu güzel dilek ve duaların ile daha iyi oluyorum. Plastik çatal kaşık değerlendirme geri dönüşüm çalışmalar benim de çok hoşuma gidiyor:) Sevgilerimle Arkadaşım :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz