MOTİFLİ DANTEL TARİFİ OLAN SALON TAKIMI
tarifli-salon-danteli-yapimi

MOTİFLİ DANTEL TARİFİ OLAN SALON TAKIMI


Salon Danteli olarak önerdiğim bu Motifli Dantel Modeli Bohça Kenarlarına,Vitrin Danteli Sehpa ya da Masa Danteli gibi çeşitli modeller üretebilirsiniz.

Ören bayan 60 numara Dantel ipi ve 22 numara Dantel Tığı kullanılıyor. Her biri Çiçekli motiflerden oluşan Dantelleri birleştirip istediğiniz büyüklükte Danteller yapabileceğiniz gibi,tek sıra Bohça,Havlu ya da Pike kenarı Danteli olarak ta yapabilirsiniz.

Yar Sevdi Çiçeği Oya modelinin de yayına aldığımızı tarifini burada görebileceğinizi haber verdikten sonra Bakalım model yapım aşamaları nasıl?

motifli-dantel-yapimi-tarifi
motifli-dantel-yapimi-tarifi

8 adet ile başlanan Çiçek Motifi kapatılır küçük bir yuva elde edilir.6 zincir başa 1 kez al yuvaya gir 3 lü trabzan yapın araya 3 zincir çekin yine ana ilk başta yapılan yuvaya girin 3 lü trabzan yapın ve bunu toplam 8 yuva oluncaya kadar yapın sırayı tamamlayın.

ilk yuvanın içine sık iğne ile girin 4 zincir çekin başına 2 kez ip alın içine toplam 4 tane 3 lü trabzan yapılır 4 zincir çekin yandaki yuvaya tekrar 4 tane 3 lü trabzan yapınız.

Bu işlem tüm kafeslere yani yuvalara her birine 4 tane 3 lü trabzan yapılır ve aralar da 4 zincir çekilir.Sıra tamamlanır ve toplam 8 tane çiçek yapılır.

4 zincir ile ilk yapılan yaprağın tam ortasına batılır kapatılır 12 zincir çekilir yandaki yaprak üstüne kapatılarak aynı işlem sıra boyunca aralarda 12 zincir çekilerek yaprakların ortasına batılır.

Şimdi 12 zincirlerin üzerine sık iğneler ile son sırayı tamamlayacağız. 3 zincir yuvaya gir kapat 3 zincir yuvaya gir yine kapat tekrarlanarak ilk yuva içine bu şekilde pıtırcıklar yapılır.
Dantel Videosu

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın