YAR SEVDİ ÇİÇEĞİ OYA TARİFİ

yar-sevdi-cicegi-tig-oyasi
yar-sevdi-cicegi-tig-oyasi

Yazmalara,Tülbentlere adı bile güzel olan Değişik şirin Çiçekli Oya Motifi ile Yar Sevdi Çiçeği Oya Modeli “Tığ oyası olsun zarif ve kolay osun” diyenlere Tarifi Açıklaması videolu Yemeni modeli.

En son sizlere 3 gün önce Gelin Oyası Modeli anlatımını sayfam da burada sunmuştum.Biz de güzel Oyalar ve Modelleri Tarifleri ile görebilir sizler de Harika Oyalar yapabilen bayanlardan olabilirsiniz.

yar-sevdi-cicegi-tig-oyasi

Hiç Kimseye örnek aramaya ona buna “Bana Oya Yapılışını öğretir misin” “Bana Oya Örneği Modeli Tarifi verir misin?” demenize gerek yok. Oya Anlatımları olan Siteler için de Nazarca.com Oya modelleri,Nazarca Örgüleri içinden aradığınız her modeli Açıklamalı olarak bulabilirsiniz.

Örnek 4 renkli 22 numara Oya mili ile yapılıyor.Model Yeşil renk Tığ battı sonrası yine Yeşil renk ile alt Oya yapılışı ile başlanıyor.

yazma-modeli-yar-sevdi-oyasi
yazma-modeli-yar-sevdi-oyasi

İp sabitlenir başına 2 kez alınır 1 örümcek yapılır 3. kutuya batılır 4 lü trabzan ile çıkış yapılır 3 zincir çekilir yuvaya girilir yuva içine 1 kez ip alındıktan sonra toplam da 10 adet trabzan yapılır ilk kutuya araya girilir sabitlenir bu şekilde ilk sıra bitirilir.

Yar Sevdi Çiçeği Oya Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ÇİMEN TEPESİ ÇİÇEKLER OYASI YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*