DÜZ RENKLİ GELİN OYASI TARİFİ

tek-renk-pullu-gelin-oyasi-tarifi
tek-renk-pullu-gelin-oyasi-tarifi

Düz Renk Yazmalara Düz Renk Pullu Gelin Oyası Tek sıra Oya Modeli Videolu yapılışı ile anlatılan Pullar ipe dizilmeden yapılan bir Pullu Kenar Oyası.

İplikte Oya Yapılışı model anlatımı ile hazırlayıp sizlere sunduğumuz Havlu ipi üzerinde işlenen Motifleri ile değişik bir İp Oyası modeli de burada.

tigla-pullu-gelin-oyasi-yapimi
tigla-pullu-gelin-oyasi-yapimi

Nazarca Tığ Oyalar ve Nazarca.com İğne Oyası Modelleri diye arama yaptığınız da her zaman sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Elde sabitlenen Oya ipi Yazma kenarına batırılır sabitlenir ve Tığa İki kez ip alındıktan sonra ilk kutucuğa girilir 3 lü trabzanla çıkılır,1 zincir çekilir 1 pul alınır içinden ilmek geçirilir ve Tığa takılır 1 zincir çekilir pulu dibindeki zincire trabzanın iç tarafına batılır 2 kez tığa ip alınır dipteki kutuya batılır.

Bu işlem bu şekilde tekrarlanarak Tek Sıra Pul Oyası yapılır.Oldukça zarif bir Gelin Oyası Modeli olan bu Kenar modeli için Pul yerine Metal Aparatlar,Boncuklar kullanarak ta nasıl durduğunu görebilirsiniz.
Videolu Gelin Oyası

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. YAR SEVDİ ÇİÇEĞİ OYA TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*