Örgü Modelleri Bebek Örgüleri MOR TIĞ ÖRGÜLÜ BAHÇIVAN BEBEK ELBİSE

MOR TIĞ ÖRGÜLÜ BAHÇIVAN BEBEK ELBİSE

5308
Nazarcacom-kiz-bebek-mor-bahcivan-salopet-elbise
Nazarcacom-kiz-bebek-mor-bahcivan-salopet-elbise

Örgü tığ işi Mor Salopet Bahçıvan elbise 6-9 ay için hazırlanarak Bahçıvan elbise,kolay bebek elbise modeli olarak yazlık olarak örülmüş ve tarif edilmiştir.

Tığ İşi Elbisenin örgüsü çok kolay bir iki günde bitirebileceğiniz Askılı Salopet model bebek elbisesi.Çok fazla ip tüketmeyen basit örnek ile yapılıyor.

tigl-mor-bebek-elbise-yzlik-salopet
tigla-mor-bebek-elbise-yazlik-salopet

Sizler bunu yeni doğan bebekler için başlayıp daha az ya da daha çok sayıda Her yaş grubu için Çocuk elbise modeli olarak ta örebilirsiniz.

Bugünkü videolu anlatım 6-9 aylık.Siz isterseniz Robadan başlanan bebek elbisenin zincir sayısında azaltıp Yenidoğan Elbiseiçin hazırlayabilirsiniz.Aynı şekilde roboda daha fazla zincir atarak daha büyük çocuklar için Bahçıvan elbise örebilirsiniz.

kizlara-tigla-bahcivan-elbise-yapimi
kizlara-tigla-bahcivan-elbise-yapimi

Yenidoğan için başlayanlar zinciri 2 zincir eksik, büyük çocuklar için yapanlarda her yaş grubuna 2-3 zincir daha büyük yapabilirler.

Roba örgüsü yaptığınız bebeğe göre olacağı için beden örgüsünü de o şekilde Aynı ölçülerde örebilirsiniz.

Yazlık Salopet Bebek Elbise

Elbisenin örülmesine Robadan zincir çekilerek başlanıyor.Roba bölümünde 4 desen ile örnekli şekilde yapılıyor.

Etek bölümünde bir,iki sıra arttırma yapıldıktan sonra aynı sayı ile Trabzanlara devam edilir. Robada uygulanan basit tığ işi modeli aynı şekilde etek 3 sıra uygulanır.

Bahçıvan Elbisenin arka görüntüsünde Çapraz askılı etek bölümü düğmeli şekilde yapılmıştır. Bu şekilde giydirip çıkarması daha kolay olacaktır.

askili-mor-kiz-bebegi-elbise-videolu
askili-mor-kiz-bebegi-elbise-videolu

Elbisenin örgüsünde 1 adet 100 gramlık iplik kullanılmıştır, 3 adet düğme, 3,5 tığ ile hazırlanarak 9 aya kadar giydirilebilir boyutlarda.

Modeli 1 yaş için hazırlayanlar için en az iki iplik ayarlamaları gerekir.Biraz daha yumuşak olması hedeflenerek 3,5 no tığ kullanılarak hazırlanmış.

Kız bebek Bahçıvan elbisenin Askıları yapılacak olan bebek ya da çocuğun boyuna göre ayarlayarak yaparsanız, çok daha rahat kullanılır.

mor-elbise-arkasi-capraz-askili
mor-elbise-arkasi-capraz-askili

Elbise ölçüldüğünde etek bel bölümünün genişliği 22 cm, etek basen 30 cm, etek yüksekliği beden etek ucuna 22 cm, omuzdan askılardan etek boyu yüksekliği 38 cm.

Kaynak Video:Ece’nin Örgüleri

Askılı Yazlık Bebek Elbise Tığ Model Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz