Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BU GÜZEL ORTASINDAN BAŞLANAN TIĞ İŞİ ÇOK ŞIK

BU GÜZEL ORTASINDAN BAŞLANAN TIĞ İŞİ ÇOK ŞIK

2617
Nazarcacom-ortadan-baslama-beyaz-mor-tig-isi-ornekler
Nazarcacom-ortadan-baslama-beyaz-mor-tig-isi-ornekler

İlk defa Nazarca’da tarifini göreceğiniz Tığ işi bu güzelliğe bakmadan geçen bin pişman olur dediğimiz, Ortadan başlamalı Tığ model yapılışı.

Model mor renk ile anlatılarak, anlatımından önce beyaz renk ile çalışılmış bir motifini de göreceksiniz.

beyaz-koton-iple-nazarca-orgu-modelleri
beyaz-koton-iple-nazarca-orgu-modelleri

Görmüş olduğunuz tığ işi örgü motifine göbekten başlayıp istediğiniz kadar büyütüp battaniyeler, örtüler hazırlayabilirsiniz.

İsteyenler bu şekilde kare motifler halinde hazırlayıp, daha sonra motifleri birbirlerine ekleyerek, altına Astar dikip Çanta, kırlent, bebek battaniyesi gibi çeşitli örgüler hazırlayabilirsiniz.

gri-koton-iple-ortadan-canta-battaniye-orgusu
gri-koton-iple-ortadan-canta-battaniye-orgusu

Örgü tığ işi ortadan başlamalı model videosunun sonunda motif halinde yapıldığında bu motifi nasıl? birleştireceğiz de görebilirsiniz.

Modelin arka yüzü farklı bir örneğe sahip, iki taraflı masa örtüsü olarak bunu hazırlayabilirsiniz. Kırlent modeli Hazırladığınız da her iki tarafın farklı yönlerini kullanabilirsiniz.

yaprakli-beyaz-koton-nazarca-ortadan-tig-orgusu
yaprakli-beyaz-koton-nazarca-ortadan-tig-orgusu

Çok severek kanalımızda Nazarca örgü modellerin de paylaştığımız nazarca.com sizlere sunduğumuz bu modeli Umarım Sizler de bizler kadar beğenirsiniz.

Ortadan Başlanarak Büyütülen Tığ Örgüler

Beyaz renkli model Koton yazlık bir ip ile çalışılarak, 20-22 cm motif büyüklüğünde hazırlanmış, koton iple yapılırken 3 numara tığ ile çalışılmış.

Ama daha ince ya da yazlık bir ip ile yaptığınızda, santim olarak daha küçük bir motif elde edersiniz.

İsterseniz motif olarak değil bu modeli ortadan başlayıp kare örgü şeklinde istediğiniz boyutta gelene kadar devam ettirebilirsiniz.

ortdan-baslanan-ilk-defa-gorulen-yeni-ornek
ortdan-baslanan-ilk-defa-gorulen-yeni-ornek

Anlatımdaki mor renkli örgü ipi de Koton örgü ipi, yine 3 numara tığ ile çalışılıyor. Her iki motif aynı boyutta yapıldığında nasıl? eklendiği de video içerisinde gösteriliyor.

Eğer Sizlerde motif motif bu örneği çalışmak istiyorsanız, renk renk yapmış olsanız da aynı marka aynı incelikte ip ve tığ kullanmanızı öneririz.

Motiflerin boyutları aynı olduğu zaman istediğiniz büyüklükte motifler hazırlayıp, motifli Tığ işi model olarak da hazırlayabilirsiniz.

orgu-isi-tig-model-gobekten-baslanarak-yaprakli
orgu-isi-tig-model-gobekten-baslanarak-yaprakli

5 zincir çekilip kaydırma yöntemi ile geçiş yapılıyor. Oluşturulan küçük halkanın içerisine ve 5 zincir çekilerek 3 tanesi 1 Trabzan, diğer ikisi Trabzan arasındaki zincirler için kullanılıyor.

Yaprak görünümlü Desenler ilk sırada olurken, Her sırada desen sayısı arttırılıp istenilen büyüklükte İp koparmadan tığ işi örgü olarak devam edilebiliyor.

tig-orguye-ortasindan-koton-iple-yapimi
tig-orguye-ortasindan-koton-iple-yapimi

Şiş örgüsünde Sevimli Tepeler renkli çok amaçlı örnek tarifini de bugün gün içinde sizler için paylaştık, kanalımızda ve sitemiz nazarca.com da tarifleri var.

Nazarca Tığ İşi Örnek Yapılışı/Starting from the middle crochet knitting

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz