El İşleri MEKİK OYASI NASIL TIĞ OYASINA ÇEVRİLİR? PRATİK YAPILIŞI

MEKİK OYASI NASIL TIĞ OYASINA ÇEVRİLİR? PRATİK YAPILIŞI

3733
mekik-oyasi-nasil-tig-oyasina-cevrilir
mekik-oyasi-nasil-tig-oyasina-cevrilir

Pratik ve Şık Oya Tasarımı ile Mekik Oyası Modelinin Tığ Oyası Modeline nasıl uyarlandığını öğreneceğiz. Sarmalı Dev Çiçekler Mekik Örneği ile Kolay Pratik İplik Oyası Tarifi.

Nasıl Derya hanım Mekik ve İğne Oyası Modellerini Tığ Oyası Yazma modeline dönüştürüyor ise Tığ Oyaları da usta eller tarafından İğne y da Mekik Oyası modeline çevrilebilmesi ile olur.

Tığ örneklerini Mekik ile yapmak çok daha zor ve imkansız gibi görünse de İğne Oyası modellerin de bu işini iyi bilen Oyacı hanımlar tarafından yapılabilir.

sarmali-dev-cicekler-iplik-oyasi
sarmali-dev-cicekler-iplik-oyasi

Tasarım Dönüştürülmüş Mekik Oyasının Tığ işi Oyası için  4 renk Oya ipi kullanılıyor.Beyaz ve Yeşil ana renkler Sarı ve Pembe renkler Motifli Dev Çiçekler için kullanılıyor.

PEMBE İLMEKLER İPLİK MODELİ 2019 ÇUBUKLU OYA YAPILIŞI

Pembe İlmekler İlmekler Oyası Dün Derya hanımdan sunduğum modellerden.Bu sayfada gördüğünüz Oya Tasarımları Oya ve Dantel Dünyası kanalının sahibi Derya hanıma ait.Bu Güzel çalışma için emeğine sağlık.

motifli-mekik-oyasinin-tig-modeli-olmasi
motifli-mekik-oyasinin-tig-modeli-olmasi

22 numara Tığ-Leylak Marka Oy iplerinin renk numaraları-Sarı 444- Pembe 605-Yeşil 699-Beyaz renk. Arzu edenler için marka ve ip numaraları bunlar. Mevlüt Oyası,Havlu ucu Mekikten Tığa aktarılan Model Yazmalara da uygulanır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz