El İşleri PEMBE İLMEKLER İPLİK MODELİ 2019 ÇUBUKLU OYA YAPILIŞI

PEMBE İLMEKLER İPLİK MODELİ 2019 ÇUBUKLU OYA YAPILIŞI

1629
pembe-ilmekler-iplik-oyasi-yapilisi
pembe-ilmekler-iplik-oyasi-yapilisi

Pembe İlmekler İplik Oyası Tarifin de Dondurma çubuğu ile yapılıyor. 2019 Çubuklu Oya Modeli için Kalem ya da 6 numara Örgü şişi de kullanılır.Havlu ve Yemeni,Yazma Oyasıdır.

Sevgili Derya hanımın Videolu Oya Tarifin de gösterdiği Pembe Minik Tepeler Tığ Oyası Modelini de biraz dan bu model den sonra sizlere sunacağım. Nazarca Oyaları bölümün de hepsini görebilirsiniz.

Kullanılan Malzemeler:Pembe Leylak marka 605 numara- Koyu Pembe 610-Yeşil 699-Tığ 22 numara ile Sıralı Çubuklu Oya yapımı başlıyor.

pembe-ilmekler-tig-oyasi-cubuklu-oya
pembe-ilmekler-tig-oyasi-cubuklu-oya

Oya Tasarımı Tarifine Yeşil renk ile Verilen ara için Pıtırcıklar ve Yaprakların yapılışı ile ilk sıra yapılıyor.3 zincir ile kafese girilip 4 zincirle bu yuvada kapatılıyor.

cubuklu-oya-pembe-ilmekler-tarifi
cubuklu-oya-pembe-ilmekler-tarifi

Bence en rahat bu Dondurma çubukları ile yapılıyor.Kalem ve Şiş kullanabilirsiniz. Ama elinizin altında Oya çantanızda her zaman böyle bir Çubuk bulunur sa Çubukla yapılan Oya Modellerini rahat yaparsınız.

BAKIR RENGİNİN MOR SAÇAKLI YAZMA OYASINDA KULLANIMI

Bakır Renkli Mor Saçaklı Oya Modeli de Derya hanımın Güzel Tığ Oyası Örnek Tariflerin den.İğne oyasının İplik oyasına çevrilmesi modelidir.

pembe-ilmekler-2019-cubuklu-oya
pembe-ilmekler-2019-cubuklu-oya

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz