Menü Kapat

LİLYUM ÇİÇEĞİ 3D KABARTMALI ÖRGÜ

lilyum-cicegi-orgu-modeli-3d-orgu-yapimi


Örgü Lilyum Modeli adını Lilyum Çiçeğinden alıyor. Üç boyutlu kabartmalı Lilyum Çiçeği Şiş Örgü Yapılışı için sayfamıza buyurun.

3D Örgü Örneği Deseni özellikle Atkı ve Berelere çok yakışacaktır. Bayanların sıkça kullandığı Şal Modelleri için bu Tok üç boyutlu örnek inanın çok güzel olur.

3-boyutlu-lilyum-cicegi-sis-deseni
3-boyutlu-lilyum-cicegi-sis-deseni

Mavi renk ile yapılmış olan daha ince bir daha kalın bir. Ancak pudra tonlarında olan örgü çok daha güzel görünüyor.

Yapılışı oldukça kolay, çok şık,çok değişik bir Örgü. Umarım sizde beğeneceksiniz.

İlmek katları tek sayılardan başladığı için, kaç ilmekle başladığınız Fark etmiyor. Siz öreceğiz modele uygun sayılarda başlayınız.

lilyum-sis-orgu
lilyum-sis-orgu

Örgünün arka yüzünde ilmeklerin Tamamı 1 sıra ters örülür. Örneğin düz yüzünü çevirdiğimizde normal ilmeğin içine batarak örmüyoruz.

Önümüzdeki 2 inmeyin arasındaki boşluğa batarak buradan bir ilmek çıkarıyoruz. Çıkarılan ilmeği soldaki şişinize geçiriyorsunuz.

İlk 1. ilmeği birlikte örmeden Sağdaki şişe alalım. Yine Önümüzdeki 2 ilmeğin tam ortasındaki boşluktan 1 ilmek çıkaralım.

kabartmali-lilyum-orgu-motifi
kabartmali-lilyum-orgu-motifi

Çıkardığımız İlmeği tekrar soldaki şişe geçirerek, 2 ilmeği örmeden Sağdaki şişe geçirelim. Sıranın tamamını aynı tekrar ile geçelim.

Şimdi örgünün tersi düzüne geldiğinizde ilk ilmeği örmeden şişe alalım. Diğer ilmeği düz olarak örelim. İpi arkaya alalım.

Önümüzde Duran çift dinle İkisini birlikte düz olarak örelim. Bu şekilde bir önceki sırada arttırdığımız fazla ilmekleri keserek yine aynı ilmek sayısına düşüyoruz.

sisle-lilyum-cicekli-model-yapilisi
sisle-lilyum-cicekli-model-yapilisi

Önümüzdeki ilmeklerin hepsi çift görünüyor. Bizde 2 ilmeği arkadan düz olarak öreceğiz. Yani bu sırada 2 ilmek birlikte düz olarak kesilerek tamamlanır.

Şimdi tekrar Lilyum Çiçeği örgüsünün ön yüzüne geldik. Bu sefer bütün ilmekleri düz olarak ilmiğin içine batarak öreceğiz.

Şimdi örgünün arka tarafına geçtik. Kenar ilmeği örmeden alıp başlayarak ilmeklerin hepsini ters olarak örüyoruz. Bu bizim 4. sıramız oluyor.

3d-lilyum-orgu-yapilisi
3d-lilyum-orgu-yapilisi

4 sırada gelgitler yaparak modelin desen kurulumunu tamamladık. Buradan sonra her şey tekrarlanarak model yapılmaya devam edilir.

Gördüğünüz gibi bu kadar çok güzel olan Örgü Lilyum Çiçeği Şiş Modeli bu kadar kolay. Sizlerle örgülerin izle bu modeli kurabilir. İstediğiniz modelleri uygulayabilirsiniz.

Başka Neler Var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir