Menü Kapat

lastik-yakali-puskullu-cocuk-panco

LASTİK YAKALI TIĞ ÖRGÜ PÜSKÜLLÜ ÇOCUK PANÇO YAPILIŞIİlk görünce Tığa mı? Şiş ile mi? Örülüyor? anamadığım Deseni çok hoşuma giden Tığ İşi Lastik Yakalı Püsküllü Çocuk Panço Tarifi.

Çabuk ve Kolay olsun ama Güzel bir Panço olsun dedim Bugünü hep Kış Örgülerine ayırdım. Az önce de Tığla 2-3 Yaş Çocuk Panço yapılışını farklı bir Model ile görük.

Bebek ve Çocukları unutmadım Tabi kendisi için de Panço ve Pelerin Şal gibi modeller yapmak isteyen Kadınlara da  Tığ işi Abiye  Pelerin Şal Tarifini yayınladım.

desenli-lastik-yaka-modelli-panco-yapilisi
desenli-lastik-yaka-modelli-panco-yapilisi

Bir Önceki 2-3 yaş Tığ işi Panço modeli de Tığla yapılıyor ama 85 zincir ile başlıyordu.Bu Model Lastik yakalı olduğundan 110 zincir çekilip halka yapılıyor sonra Lastik yapılıyor gibi görülüyor ama öyle değil.

110 Zincir üstüne Örek kuruluyor Pelerinin Yakadan aşağısı istenilen  boyda yapılıyor.Daha Sonra İlmek çıkarma tekniği ile en son Yaka Lastik yapılıyor.

Bebe ipi ve 3 Numara Tığ Kullanılan Bebek Panço yapılışın da 200 gr bej rengi 100 gr kahverengi olmak üzere 3 yumak ip kullanılmış. En son Püskülleri ile bitiyor.

3 Comments

  1. Geri bildirim: 1-3 YAŞ ÇOCUKLARA TIĞLA PÜSKÜLLÜ VE KOLAY PANÇO AÇIKLAMALI | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: ÇİFT YAPRAKLI YAKADAN BAŞLAMALI BEBEK YELEĞİ | Nazarca.com

  3. Geri bildirim: TRABZAN ÜSTÜNE KİRPİKLİ TIĞ MODELİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir