El İşleri MOR İPTEN TIĞ ŞIKLIĞINDA BLUZ TARZINDA PANÇO

MOR İPTEN TIĞ ŞIKLIĞINDA BLUZ TARZINDA PANÇO

2709
bluz-gibi-tig-orgu-Panco-buyuk-boy
bluz-gibi-tig-orgu-Panco-buyuk-boy

Bana göre harika bir Yanları yırtmaçlı Dudak yakalı Bayan bluz modeli. Ama Tığ işi Bluz tipinde Kadın panço modeli çalışması. Nasıl? isterseniz kullanabilirsiniz.

Yazlık salaş bluz modeli gibi kullanmak istiyorsanız, içine güzel bir askılı bluz giyerek kullanabilirsiniz.

yirtmacli-bluz-tipi-bayan-pancosu-tigla
yirtmacli-bluz-tipi-bayan-pancosu-tigla

Koltuk altını biraz daha isteyen kapatır, yırtmacı iptal edebilir, ya da koldan modele devam ederek biraz daha düşük kol da çalışabilirsiniz.

Bluz Modelin boyutunu istediğiniz boyda yapabilirsiniz. Önemli olan tekniği ve örneğini nasıl? çalışıldığı.

Aynı Gülcan hanımın video içerisinde gösterdiği yönergeleri takip ederek zincir sayısını daha azaltarak veya artırarak istediğiniz ölçülerde çalışabilirsiniz.

lacivert-mavi-panco
lacivert-mavi-panco

Panço Modelinin Boyu rengi, Hatta isterseniz örneği bile değiştirip, farklı bir örnek ileride modeli uygun şekilde Stilinize uygun Tasarlayabilirsiniz.

Sadece 2 tane dikdörtgen parçadan oluşan Mor Panço modelinin dikdörtgen parçaların boyutunu küçük ya da büyük yaparak büyütüp, küçültmek çok kolay.

2 Dikdörtgen Parçadan Panço Bluz Modeli

Bu teknikle Bluz ya da Panço modeli çalıştığınızda yaka kesimi, kol kesimi, koltuk kapatma hiçbir Detay yok. Sadece ki dikdörtgen parça ile elde ediliyor.

dudak-yaka-bluz-mor-Panco-kadinlara
dudak-yaka-bluz-mor-Panco-kadinlara

Yün içerikli ipler ile Kışa uygun Panço modeli, Koton iplerle çalışırsanız da baharlık yazlık bluz modeli gibi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu modelde aynı desene sahip olmak istiyorsanız ve aynı ipleri kullanmak istiyorsanız 2 Batik 1 tane de tek renk aynı renk tonunda ip kullanmanız gerekiyor.

Batik olan Spagetti Yarn soft cake örgü iplerinden 250 gramında 1000 metre ip olan bir örgü ipi.

Tek renkli örgü ipinden ise kilo ile satılan tüylü iplerden ipler karıştırılıp kullanılmış. 4 milim tığ ile Gülcan Hanım modeli örüp hazırlamış.

Video: Gülcan Volkan Duran

Tığ Örgü Mor Bayan Panço Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz