Skip to main content


tigla-bekar-kiz-sal-modeli-tarifi

KREM RENKLİ ÇOK ŞIK BEKAR KIZ ŞALI YAPILIŞI

Hep Gelin Şalları,Anne Şalı Modelleri Tarifi sunacak değiliz ya! Bu Sefer Tığ işi Fıstıklı Krem Renk Bekar Kız Şal Modeli ile Üçgen Yeni Şal Örneği yapılışı.

Sıralı Yumuşak Fıstıklar ve Trabzan üzerine kurulan Yeni Tığ İşi Şal Örneği ile Yeni Örgü Tarifini sizlere gösterelim istiyoruz.Ucundan Halka ile başlanıp Üçgen bitiriliyor.

fistikli-bekar-kiz-omuz-sali-tig-isi
fistikli-bekar-kiz-omuz-sali-tig-isi

Angora simsiz iğ-2 mm Tığ ile 9 zincir çekin ilk yaptığınız zincire başına dolamadan kapatın.4 zincir çekin başına 1 defa ip alın yuvaya girin 3 defada çekilen trabzan yapın.

mavi-iple-bekar-kiz-sal-modeli
mavi-iple-bekar-kiz-sal-modeli

Bu şekilde zincir ile birlikte 3 trabzan olacak. 2 zincir başına dolayın yuvaya tekrar girin 4 defada çekilen Fıstık yapın kapatın 2 zincir ile aynı yuvaya 1 fıstık daha yapın 2 zincir başına alın 3 defada çekilen 3 tane trabzan yapın.

orgu-isi-bekar-kiz-sal-modeli
orgu-isi-bekar-kiz-sal-modeli

İlk başlama bu şekilde diğer sıralar ve detaylar açıklamalı Şal Videosun da gösteriliyor. Bekar Kız Örgü Şal yandan ölçtüğünüz de 1 metre kadar örseniz yeter.Ancak daha büyük ya da küçük yapabilirsiniz. Kenar örneği ya da püskül için videonun sonunda Model gösteriliyor.

39 ADET EN GÜZEL ÖRME ŞAL VE ÖRGÜ FULAR MODELLERİ

2015 Yılının 39 Tane Şal Modelleri o yıllarda en çok bakılan sayfalardan olmuştu.3 Sene önce hazırladığım modellerin sayfası burada.

bekar-kiz-genclere-sal-modeli
bekar-kiz-genclere-sal-modeli

Mavi renkli ayrı güzel Krem renk ile ayrı güzel olmuş.Bakmayın Bekar kızara Şal Modeli dediğime Gelin Şalı,Bayan Şal Abiye Şal ne istenirse o yapılır çok kibar.

AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR ÜÇGEN ŞAL MODELLİ TIĞ İŞİ

Şal Modeli Tığ İşi Örneği anlatımı ile bu modelin adı Aşkın Gözü Kördür Şalı.Bunu da arada göstereyim ki diğer Tarifi de olan modellerden haberiniz olsun.

uctan-baslamali-bekar-kiz-sal-yapimi
uctan-baslamali-bekar-kiz-sal-yapimi

Kenarları 3 tane trabzan yerine daha küçük kafes örgü dediğimiz kutular ya da 1-2 sıra sık iğne de olabilir.Püsküler yapılınca göze çarpmaz ama yan trabzanlar farklı olabilirdi.

LEYLAK RENKLİ TIĞ ÖRGÜDEN ÇORAP PATİK YAPIMI

Leylak Renkli Tığ Patik modeli de Nazarca Patik Modellerin den Yeni Bayan Patik Tarifi bekleyen Hanımlar için sundum.Tıklayıp Tarifi görebilirsiniz.

tigla-fistikli-ucgen-bekar-kiz-sal-modeli-anlatimi
tigla-fistikli-ucgen-bekar-kiz-sal-modeli-anlatimi

Evet Seyreden ve yapacak olanlara iyi seyirler ve kolay gelsin diyeyim.Yeni Modeller yayınlamak için yola devam edelim.Benzer Yazılar:

TÜRKÇE VİDEOLU AJURLU SARMAŞIK ÖRNEĞİ
2015 Türkçe Örgü Videoları,Türkçe Anlatılan Ajurlu Sarmaşık Örneği Videosu. Evet Hanımlar detaylı ve düzgün anlatılmış Türkçe çekilmiş Örgü Videoları bulduğumda sizler ile paylaşıyorum. Bugün Bir hanımın Türkçe çok detaylı olarak bizlere sunduğu Ajurlu,Delikli Şiş Örgüsü Örneği Olan Ajurlu Sarmaşık Örneğinin örülüşü ile birlikteyiz. Kazak,hırka ve Yelek örgü örneği olarak düşünebileceğiniz Örnek sizlerinde Türkçe ...
İNCİLİ BONCUKLU ŞİŞ ÖRGÜ BAYAN ÇETİK YAPIMI
Boncuklu Patik Modelleri ve Yapılışı- Örgü Çetik Modelleri bekleyenlere Çeyizlik Çetik Modeli olan İnci ve Boncuklar ile süslenmiş Şiş Örgü Bayan Patik Çetik yapılışı ile Modelin Anlatımına başlayalım. 37 ve 38 Numara Çetik yapılışı olan çalışmamıza başlayabilmek için gerekli malzemeler: 3 numara Şiş-Patik ipleri-Işıltılı ip-Her iki Patik için toplam 82 boncuk. Her ...
GÜZEL İĞNE OYASI YAPIMI TÜRKÇE VİDEOLU
Güzel İğne Oyası Modeli yapımı zevkli ve kolay İğne Oyası Modelleri için size önereceğim bu Modeli her Türlü Oyalı El İşleri için kullanabilir buradan izleyerek Türkçe videolu Açıklamalı Öğrenebilirsiniz. Modelin ismi verilmemiş bu nedenle ben de Güzel İğne Oyası Örneği olarak başlık attım. Bu gece sizler için çok güzel şeyler paylaşmayı ...
ETAMİN KARDANADAM ÖRNEĞİ,MODELİ
Bu Etamin  örnekleri çok sevimliler,bir çok şekilde kullanabilirsiniz.Kolay ve çok çobuk bitelicek,çeyizlik Etamin Örneği.Kardan Adam Etamin İşleme Örneği,Kardanadam Etamin Modeli. Kardanadam Etamin,Kanaviçe İşleme Örnekleri Etamin Kırlent Örneği Modeli
KISA SÜREDE PATİK VE ÇORAP OLARAK KULLANILAN ÖRGÜ BOT
Bugün sizler ile Çok Kısa Sürede Örülebilir Peluş süsü Haraşo Örneği ile Bayan Bot Ev Botu Yapılışı detaylarını paylaşacağım.2 Şekil de Çorap ya da Bot Patik gibi kullanılmakta. İki Şiş ile 1 saat için de yapabilir Çorap ya da Bot Patik olarak kullanılan Modele sahip olabilirsiniz. Kullanılan Malzemeler ve başlama aşaması. Nako ...
GÜL TARLASI ŞİŞ ÖRNEĞİ
Resimli anlatımlı Örgü Gül Tarlası şiş örgü örneği Bebek örgüleri için oldukça şık bir Örnek Modeli. Modelli Örnek anlatımları için Videolu ve Resimli El işleri için Örgüler ve Örgü Videoları bölümlerine bakabilirsiniz. Elbette bu örneği Büyükler için örülen kıyafet ve diğer Örgüler içinde kullanabilirsiniz. Fakat bu Örneği Battaniye için kullandığınızda astarlı Bebek Battaniyeli için ...
VİDEOLU ANLATIMLI JAKARLI ŞİŞ ÖRNEĞİ
Jakarlı Şişler ile Jakarlı Örnek Örme Videosu, Renkli kar tanesi gibi görünen Örneğin videosunu buradan izleyip sizde Örebilirsiniz. Ben videoyu izledim videoda yabancı konuşuluyor fakat Örnek gayet net anlaşılıyor. Örgü videosunu izlerken renk geçişleri yaptığı sırada şişe plastik küçük halkalar takıyor. Serum lastikleri ya da içecek kamışı Pipetlerden kestiğimiz halkaların faydası olabilir. Yeşil ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir