Örgü Modelleri KREM RENKLİ ÇOK ŞIK BEKAR KIZ ŞALI YAPILIŞI

KREM RENKLİ ÇOK ŞIK BEKAR KIZ ŞALI YAPILIŞI

3027
tigla-bekar-kiz-sal-modeli-tarifi
tigla-bekar-kiz-sal-modeli-tarifi

Hep Gelin Şalları,Anne Şalı Modelleri Tarifi sunacak değiliz ya! Bu Sefer Tığ işi Fıstıklı Krem Renk Bekar Kız Şal Modeli ile Üçgen Yeni Şal Örneği yapılışı.

Sıralı Yumuşak Fıstıklar ve Trabzan üzerine kurulan Yeni Tığ İşi Şal Örneği ile Yeni Örgü Tarifini sizlere gösterelim istiyoruz.Ucundan Halka ile başlanıp Üçgen bitiriliyor.

fistikli-bekar-kiz-omuz-sali-tig-isi
fistikli-bekar-kiz-omuz-sali-tig-isi

Angora simsiz iğ-2 mm Tığ ile 9 zincir çekin ilk yaptığınız zincire başına dolamadan kapatın.4 zincir çekin başına 1 defa ip alın yuvaya girin 3 defada çekilen trabzan yapın.

mavi-iple-bekar-kiz-sal-modeli
mavi-iple-bekar-kiz-sal-modeli

Bu şekilde zincir ile birlikte 3 trabzan olacak. 2 zincir başına dolayın yuvaya tekrar girin 4 defada çekilen Fıstık yapın kapatın 2 zincir ile aynı yuvaya 1 fıstık daha yapın 2 zincir başına alın 3 defada çekilen 3 tane trabzan yapın.

orgu-isi-bekar-kiz-sal-modeli
orgu-isi-bekar-kiz-sal-modeli

İlk başlama bu şekilde diğer sıralar ve detaylar açıklamalı Şal Videosun da gösteriliyor. Bekar Kız Örgü Şal yandan ölçtüğünüz de 1 metre kadar örseniz yeter.Ancak daha büyük ya da küçük yapabilirsiniz. Kenar örneği ya da püskül için videonun sonunda Model gösteriliyor.

39 ADET EN GÜZEL ÖRME ŞAL VE ÖRGÜ FULAR MODELLERİ

2015 Yılının 39 Tane Şal Modelleri o yıllarda en çok bakılan sayfalardan olmuştu.3 Sene önce hazırladığım modellerin sayfası burada.

bekar-kiz-genclere-sal-modeli
bekar-kiz-genclere-sal-modeli

Mavi renkli ayrı güzel Krem renk ile ayrı güzel olmuş.Bakmayın Bekar kızara Şal Modeli dediğime Gelin Şalı,Bayan Şal Abiye Şal ne istenirse o yapılır çok kibar.

AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR ÜÇGEN ŞAL MODELLİ TIĞ İŞİ

Şal Modeli Tığ İşi Örneği anlatımı ile bu modelin adı Aşkın Gözü Kördür Şalı.Bunu da arada göstereyim ki diğer Tarifi de olan modellerden haberiniz olsun.

uctan-baslamali-bekar-kiz-sal-yapimi
uctan-baslamali-bekar-kiz-sal-yapimi

Kenarları 3 tane trabzan yerine daha küçük kafes örgü dediğimiz kutular ya da 1-2 sıra sık iğne de olabilir.Püsküler yapılınca göze çarpmaz ama yan trabzanlar farklı olabilirdi.

LEYLAK RENKLİ TIĞ ÖRGÜDEN ÇORAP PATİK YAPIMI

Leylak Renkli Tığ Patik modeli de Nazarca Patik Modellerin den Yeni Bayan Patik Tarifi bekleyen Hanımlar için sundum.Tıklayıp Tarifi görebilirsiniz.

tigla-fistikli-ucgen-bekar-kiz-sal-modeli-anlatimi
tigla-fistikli-ucgen-bekar-kiz-sal-modeli-anlatimi

Evet Seyreden ve yapacak olanlara iyi seyirler ve kolay gelsin diyeyim.Yeni Modeller yayınlamak için yola devam edelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz