Örgü Modelleri LEYLAK RENKLİ TIĞ ÖRGÜDEN ÇORAP PATİK YAPIMI

LEYLAK RENKLİ TIĞ ÖRGÜDEN ÇORAP PATİK YAPIMI

4650
burundan-basalanan-8-sira-trabzanli-tig-patik
burundan-basalanan-8-sira-trabzanli-tig-patik

Burun Kısmından Başlanan Bilekte biten Tığ örgüden Leylak Renkli Bayan Patik Modeli Tarifi. Uçtan başlandıktan sonra 8 Sıra Trabzan yapılıyor.

Devamında 4 sıra yan yana 7 sıra uzunlamasına araya Başak modeli konuluyor.Tekrar 4 sıra trabzan yapıldıktan sonra 10 tane kesilir yanlardan başlanıp Topuk kısmı yapılır.

Son olarak etrafından gidilerek bilek kısmındaki Tığ örgü lastik modeli yapılır.Bilek bölümündeki Lastik uzun yapılıp kıvrılabilir ya da 5-6 sıra Lastik ile bitirebilirsiniz.

tig-isi-corap-patik-basak-modelli
tig-isi-corap-patik-basak-modelli

1 Yumak Kartopu Flora ip- 1,90 mm Tığ-5 zincir ile başlandıktan sonra halka yapılıyor Patik burun başlaması artırmalar ile 8 sıra trbzan yapılıyor.

yeni-sezon-kadin-patikleri-tig-isi-ornekli
yeni-sezon-kadin-patikleri-tig-isi-ornekli

Farkındaysanız Örgücü hanımlar son zamanlarda Göz de elde yormayan Basit ancak Şık Çeyizlik Patik modelleri yayınlıyorlar.Bu Güzel Modelleri sayfam da yayınlıyorum.Bunlardan bir kaçı da atta gördüğünüz modeller.

5 İLMEK İLE BAŞLA 5 İLMEK İLE BİTİR PATİK YAPIMI

5 İlmekle Başlayıp Biten Patik Modeli de Dünün Tarifi olan Kadın Patiklerin den. Resimde gördüğünüz gibi köşeden 5 ilmek atılıp başlandıktan sonra aynı şekilde bitiriliyor.

tig-isi-leylak-renkli-trabzanli-kadin-patigi
tig-isi-leylak-renkli-trabzanli-kadin-patigi

Önde yapılan 4 sıra Başak örneğini zincir sayıları artmadan aynı sayılar ile farklı bir örnek ile de yapabilirsiniz.

AJURLU MELEK KANATLARI MODEL TURUNCU BAYAN PATİK YAPMAK

Örgü Turuncu Kadın Patik Yapılışını da izlemek aynısını yapmakta.Açık Örgü Patikler olan her iki model de Tarifleri ile.

leylak-renk-tig-isi-ceyizlik-kadin-patik
leylak-renk-tig-isi-ceyizlik-kadin-patik

Çeyizlik Leylak Renkli Patik hiç bir süsleme ya da ilave istemiyor.Olduğu gibi yapabileceğiniz Patik 37-38 numara Ayak ölçülerinde olan hanımlar için.Daha Ufak ya da büyük yapacak olanlar Trabzan sırasını 1 sıra artırabilir ve yanlardan uzatabilir.

BURGULU VADİ ÖRGÜ MODELİNDEN ÇEŞİTLİ MODELLER YAPILIR

Burgulu Vadi Örgü Modeli de Bugün ilk yayınladığım Şiş Örgü Modellerinden bir tanesi.Örneği yakından incelediğiniz de beğeneceğinizi umuyorum.

8-sira-trabzn-basakli-patik
8-sira-trabzn-basakli-patik

Evet uçlar ve yanlara Trabzan ön burun Patik üstüne Sutaşı örneği de denilen Başak Tığ işi örneği uygulanan Patik videosunu izleyebilirsiniz.Kolay gelsin.
Leylak Renk Tığ İşi Çorap Patik yapılışı videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz