Menü Kapat

koldan-kola-tek-parca-tig-orgu-uzun-yakali-hirka

KOLDAN KOLA TEK PARÇA TIĞ ÖRGÜLÜ KADIN HIRKA ANLATIMLIKolundan başlandıktan sonra Öteki Kolda biten Uzun Tek Parça Tığ İşi Kolay Bayan Hırka Tam Tarifi ile Her Yaşa Her Bedene göre.

900 gram orta kalınlıkta İhraç fazlası ip ile yapılan modeli aynı kalınlık ta her iple yapabilirsiniz.3,5 numara Tığla çok sıkı örmeden başlayabilirsiniz.

Bu Modeli hem şiş hem Tığla yapılıyor.İsterseniz aynı şeklide aynı teknik ile Şiş ile örebilirsiniz.Yeter ki verilen genişlik ve boy ölçülerine sadık kalın.Ancak Şişle yapacak olanlar misinalı şiş gerekiyor.

koldan-baslayan-yakali-uzun-tig-model-hirka
koldan-baslayan-yakali-uzun-tig-model-hirka

46 trabzan yapılarak kol manşetinden başlanarak 3 sıra lastik yapıldıktan sonra 4. sıraya geçtiğiniz de 46 olan trabzan sayısını 48 sıraya çıkarın.5. sırayı artırmadan örün 6. sırada trabzan sayısı 50 olacak.

Yani Kol lastiği yapıldıktan sonra 1 sırada hiç artırmadan yapın diğer sırada 2 trabzan baştan ve sondan artırın. Bu kol boyunca devam edecek.Toplam kol boyu lastikten sonra 47 sıra oluyor.

tigla-koldan-baslayan-orme-kadin-hirka
tigla-koldan-baslayan-orme-kadin-hirka

Kol manşet genişliği 23 cm- Düşük kol olduğu için kol boyu 43 cm- Kl bittiğinde iki yandan uzun zincirler ile ön ve arka için zincirler yapılıyor.58 cm genişliği olacak.91 trabzan.

tigla-tek-parca-uzun-bayan-hirkasi-yapimi
tigla-tek-parca-uzun-bayan-hirkasi-yapimi

Tek Parça Yakalı uzun rahat bir Hırka için Modelin tüm yapım aşamalarına videodan bakabilirsiniz.Ben bir kısmını sizler için yazdım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir