Örgü Modelleri KIZ TARAFI ÇEYİZLİK BURMA ÖRGÜ İNCİLİ PATİK YAPIMI

KIZ TARAFI ÇEYİZLİK BURMA ÖRGÜ İNCİLİ PATİK YAPIMI

30383
Kiz-tarafi-incili-sis-model-patik
Kiz-tarafi-incili-sis-model-patik

Kız Tarafı Patik Modeli Şiş ile ortasın da Burma örgü modeli olan Hardal Renk ve İncili 36-37 numara Ayaklara göre Tek renk Kartopu Ak soft ip-3 numara Şiş-12 tane İnci Boncuk-makas,İğe ve ip.

Patik üst kısmından başlanıyor.İp kalın olduğu için 10 ilmek atılıyor.Patik ipi kullananlara 11 ilmek ile başlamaları öneriliyor.

Şimdi 36-37 numara için bu ip ile 10 ilmek başlandığın da tam geliyorsa o zaman 38-39 numara Patiği 3 yerine 3,5 numara Şiş ile aynı sayılarda yapabilirsiniz.

incili-iki-sis-kiz-tarafi-bayan-patik
incili-iki-sis-kiz-tarafi-bayan-patik

Açık Örgü Çetik Patik Modelleri gibi Önden açık şekilde yapılmaya başlanıp sonra Topuk ve yanlarda birleşme oluyor.

İlk sıradan itibaren model kurulumuna geçiliyor. Bu Burma Örgü desenini başka Patikler,Bebek ve Bayan Yelekler,Atkılar,Bereler gibi bir sürü örgüde kullanabilirsiniz.

Bugün başka Patikler de paylaştım.Şiş işi Özel Yüksek Tabanlı Patik Modelinin de Tam tarifini görmek için Tıklayabilirsiniz.

incili-sari-kiz-tarafi-ceyizlik-patik
incili-sari-kiz-tarafi-ceyizlik-patik

Arzu edenler aynı Burma şiş motifini yanlar için de yapabilir.Patik ipiyle yapanlar 11 ilmek ile başlayıp 36-37 numara için yapabilirler.

İşte Çeyizlere Koymalık Açık Örgü 13 Dilim Bordürlü Patik Modeli.Bugün çok severek paylaştığım bir model de bu.

guzel-burma-ornekli-ceyiz-patigi
guzel-burma-ornekli-ceyiz-patigi

Patiğinn ön bölümüne yapılan bu desenle Erkeklere ne güzel modeller yapılır.1 Burma 1 ara örnek 1 burma 1 ara örnek ile düşünün güzel olmaz mı?

Ajurlu Melek Kanadı Patik Modeli de benzer teknik ile farklı örnek le yapılan bir model.Bu gösterdiğim modellerin resimlerine tıklamanız yeterli.

ceyizlik-kiz-tarafi-incili-gelin-patigi
ceyizlik-kiz-tarafi-incili-gelin-patigi

İncileri sakın daha büyük seçmeyin.Bu Boyutta Boncuklar ya da İnciler ile çok kibar olmuş.Tabi İnci dikip dikmemek size kalmış.

12-incili-sis-model-kolay-patik
12-incili-sis-model-kolay-patik

İşte Tarifine geldik. Bu güzel Modeli Sevdikleriniz ile de paylaşın ki onlarda sitemizde ki bu modellerden mahrum kalmasınlar.

Çeyizlik İncili Patik Yapımı

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz