Menü Kapat

ozel-yuksek-taban-gorunumlu-sis-orgu-kadin-patik

ÖZEL YÜKSEK TABANLI GÖRÜNÜMLÜ ŞİŞ PATİK YAPIMIÖzel Yüksek Taban Görünümlü Şiş ile yapılan 2 Renk ve Şık bir desenle Tam açıklamalı Patik Modeli Bayanlar içindir.37-38 Numara Ancak Artırma sayıları ile Her Ayaklara uygun yapmak mümkün.

Ön Taraftan 10 ilmekle başlanan Beyaz iple Düz örgü 22 ilmek oluncaya kadar artırılır.Burun kısmı Beyaz yapılıp 22 ilmek olduğunda 4 sıra daha düz örülür artırma yapılmaz.

Motifli desenli ön taraf 10 sıra 2 renkli desen ile devam eder.Daha sonra Tekrar Beyaz renk ile yan taraftaki haraşo sıralar yapılır ve Yine alt kısımdan ilmek alınarak patiğe devam edilir.

Bu kısmı da 7 diş haraşo yaptıktan sonra Patik ilmek sayısını ikiye bölerek orta kısımdan 10 ilmek ayırıp alt taban örülür.

ozel-degisik-tabanli-desenli-sis-patik
ozel-degisik-tabanli-desenli-sis-patik

Topuk kısmında son 5 ilmek kesmeden Topuk yapılıp Patik tamamlanıyor.Patiğin sadece arka kısmında dikiş yapılır.

Patik bittiğin de bilek kısmına Patik kenarı oyası yapılıyor.Süsleme sizin zevkinize kamış.Ama desenli Patik olduğundan bu şekilde kullanabilirsiniz.

13 DİLİM BORDÜRLÜ AÇIK ÖRGÜ DÜĞMELİ KADIN PATİK

13 Dilim Bordürlü Patik Modeli de Bugün yayımladığım Nazarca Patik Modelleri bölümünden.

sisle-yuksek-tabanli-bayan-patik
sisle-yuksek-tabanli-bayan-patik

Patik için 3 numara Şişler ve İlmek alırken yardımcı olması için 3. bir şiş ve kenar oyası için Tığ- Pembe ip Tunç Dolly-Krem renk Kartopu Flora.

1 Comment

  1. Geri bildirim: KIZ TARAFI ÇEYİZLİK BURMA ÖRGÜ İNCİLİ PATİK YAPIMI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir