YANDAN BAŞLANAN PATİK MODELİ ÇİÇEKLİ VE KOLAY
yanda-baslayip-yanda-biten-cicekli-sis-patik

YANDAN BAŞLANAN PATİK MODELİ ÇİÇEKLİ VE KOLAY


Görüntüsü çok şık Yapımı çok kolay olan 37-38 Ayaklar için Yandan başlanıp yine diğer yanda biten İki Şiş Çiçekli Patik Tarifi Yandan başlanıyor yanda bitiyor ve taban kısmı ile yapıldıktan sonra Kenar Oyası ve Çiçek dikmek ile sona eriyor.

Nako elit baby 2 ip- Çiçek için Tığ-Makas-İğne- 3,5 numara El Örgü Şişleri ile yan kısmından 20 ilmek haraşo ile başlıyor.

35-36 numara Ayaklar için 19 ilmek 39-40 numara Ayaklar için de 22 ilmek ile başlayabilirsiniz.60 sıra yani tam 30 diş Haraşo yapın.aşlama noktasına beyaz ipi bağlayın sıra sonuna kadar beyaz le örün.

nazarca-sis-orgu-patik-tarifleri-cicekli
nazarca-sis-orgu-patik-tarifleri-cicekli

Patik önünde gel gitler ile 2 renk haraşo devam ediyor.Taban dahi modelin tamamı haraşo örgüden yapılıyor.

onu-2-renkli-yan-orgu-patik
onu-2-renkli-yan-orgu-patik

Bu şekilde yaptıktan sonra Topuk bölümüne geçiliyor.2 Renkli olan Çiçekli Patiğin Tarifinde Patik Topuk ilmek alma çalışması net olarak gösterilmekte.

İncili Sarı Bayan Patiği yapımını da görmenizi tavsiye ederim.Çok beğenilen bu modeli yaparken aynı zamanda güzel bir Burma örgü tekniği de öğreneceksiniz.

yan-orulen-bayan-patigi
yan-orulen-bayan-patigi

Yanlar haraşo olduğundan Patik ayağa rahat oturuyor.Aynı şekilde esnek örgü örnekleri de düşünebilirsiniz.

Yaprak Desenli Şiş Babet Tarifi ile Önünde Boncuk çiçekler ile süslenen Ön ve Yanında Yaprak örgü desenleri olan Açık Örgü Patikler den.

yandan-baslanan-lila-bayan-patik

Çiçeği Patiğin her iki renginin de kullanılması ile sıradan Patik çiçeğinden çok daha güzel olmuş.Bazen bir dokunuş bir çok şeyi değiştirebilir.

2-renkli-yandan-baslamali-cicekli-patik
2-renkli-yandan-baslamali-cicekli-patik

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın