Menü Kapat

KENARLARI DALGALI BURGU MODEL YAPIMI

Nazarca-kenarlari-zizak-burgulu-orgu-model--videolu


Burgulu örgü modellerinde yeni Desenler arayanlara Kenarları dalgalı Burgu modeli yapılışını paylaştık. Çok güzel olan bu örgü hem anlatımlı hem kolay birçok örgü için çok güzel modeller hazırlanabilir.

Bütün örgülerinize yakışabilecek çok şık görünen kabarık burguları olan yanlarında zikzaklı bir model.Oldukça gösterişli şık kazak, hırka,atkı, bere yapım damda kullanabileceğiniz bir örgü modeli.

kenarlari-dalgali-zikzak-burgulu-ornek
kenarlari-dalgali-zikzak-burgulu-ornek

Modelin detaylarına geçmeden Tunus Modellerden Asi İlmekler Tunus Örgü Bebek Yelek Modeli de sayfamız da yayınlandı.Çok beğenilen bu sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Örgü Kenarları dalgalı Burgu model 12 ilmek ile katlarından oluşmakta. Her Motif ve kenarındaki Burgulu zikzaklar 12 ilmekten oluşuyor.

burgulu-zikzakli-kenarli-orgu-nazarca
burgulu-zikzakli-kenarli-orgu-nazarca

Modeli tam olarak motif de gördüğünüz gibi yapabilmek için ayrıca 12 ilmek ve katlarında ilmek atıp, 6 ilmek ek ilmek 2 de kenar ilmeği ekleyerek başlayın.

Açık renkli pembe motifi 3 numara şiş ve açık renkte bir ip kullanılarak gösteriliyor. Burada eğer isterseniz altında model ile uyumlu olabilecek bir lastik uygulayabilirsiniz.

pembe-burgulu-kenarlari-dalgali-orgu
pembe-burgulu-kenarlari-dalgali-orgu

Ardından modeli kurabilirsiniz. Ama görmüş olduğunuz gibi de motifte altta bir dalgalanma ya da bir bozulma yok, bu şekilde modellerde kullanabilirsiniz.

Kaynaklar:Post makale nazarca.com-Videolu anlatım Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Aittir.

2 Kenarı Zikzaklı Burgulu Örgü Modeli Yapılışı

Başka Neler Var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir