Menü Kapat
Nazarca-orgu-ajurlar-yazlik-orgulere-model

KIŞIN SEVDİREN YAZIN ÖRDÜREN ÖRGÜ AJURLARÖrgü Ajurlar modeli Kışın kendini sevdiren Yazın kendini ördüren, serinleten güzel bol delikli ajurlu bir örgüden oluşuyor. Bu örgü ile simli ipler kullanılarak Bluz,Şal,Etol gibi örgülerin yapıldığını gördüm Çok şahane yakışıyor.

Örgü Ajurlar Deseninin her iki tarafı aynı desende, iki tarafı da aynı şekilde Duran her iki tarafı da kullanılabilen, iki yönlü örgü modellerinden.

Tığ Modeller den Sizlere Simli Gümüş iple nakışlı Bebek yelek modelinin tarifini de öneriyorum. Sizler için yeni paylaştığım bu modeli tığ işi kız bebek yelek modeli arayan annelerin çok beğeneceğini düşünüyorum.

sari-renk-orgu-ajurlar-modeli
sari-renk-orgu-ajurlar-modeli

Birçok örgüde kullanabileceğiniz çok kolay ve şık bir model.Örgü 10 ve katlarından oluşmakta ve ek olarak 5 ilmek daha atılır. Yani Dilediğiniz kadar ilmek attıktan sonra 5 ilmek daha attıktan sonra model kurulumuna geçiliyor.

Kışlık örgüler de bu modeli sınırlı olarak kullanabilirsiniz, ancak Eğer yazlık örgüler için de kendinize güzel kolay bol delikli bir model arıyorsanız çok uygun bir deseni vr.

orgu-sari-ajurlar-yazlik-ornek
orgu-sari-ajurlar-yazlik-ornek

Örgü Ajurlar Motifi ile yazlık bayan bluz modelleri, çocuk yelekleri, robalı yelekler, etekten başlanan hırkalar, gibi birçok alternatifi örgü seçeneği bulunuyor.

Sarı örneğin motifi çıkarılırken orta kalınlıklarda ip, 3 numara örgü şişi tercih edilip de çalışılmış. Modelin anlatımında ise 3,5 numara örgü şişi daha kalın bir örgü ipi ile anlatılmış.

Örgü Ajurlar Modeli Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir