KARNI YARIK BAŞAKLI ÖRME KADIN YELEK ANLATIMI
karniyarik-basak-modelli-kadin-yelek-yapilisi

KARNI YARIK BAŞAKLI ÖRME KADIN YELEK ANLATIMIKartopu Keten yün 4 ve 4,5 numara Tığ-4 düğme-makas-iğne-Karnıyarık Başak Modelli Bayan Yelek Yapımı-Kol yaka ve Koltuk kesimine kadar Ayrıntılı Bayan Yelek Tarifi

Arka 36 sıra yapıldıktan sonra Koltuk altına kol kesimine başlanıyor.Arka 4,5 numara Tığ Önler Örnekli olduğundan 4 numara Tığla yapılıyor.

Ön taraf 42 zincir ile başlanıyor.Ön de arka gibi 36 sıra yapıldıktan sonra Kol ve Yaka için kesmeler başlanıyor.

38-40 Bedene uygun olan Yelek için 450 gram ip kullanılmıştır. 5 Numara Tığ ile yapılan Yeleğin örneği biraz da kullanılan iple ilgili olarak çok belli olmamış..

tig-isi-karniyarik-basak-yelek-yapilisi
tig-isi-karniyarik-basak-yelek-yapilisi

Burada yakından baktığımız da Modelin örneği daha belirgin. Bu Model ile yapılan Diğer Örgüleri de şimdi size göstereceğim.

Örneğin adı aslında Arpa Başakları Örgü Modeli.Ama aynı isim ile 2 tane saya yapamayacağım için burada Karnıyarık Başak Modeli adını verdim.Gördüğünüz üzere 2 renkli olarak ta yapılıyor ve Bebek Battaniyelerine çok yakışıyor.

Başka bir Tomurcuklu Başak Yelek Örneği daha görmek için buna da bakınız.Kibar zarif minik örneği ile çok sevdiğim modellerden.

Resmin küçük çıktığına bakmayın burada tam 65 Tane 2019 Kadın Örgüleri görebilirsiniz.Resme ya da Buraya tıklamanız yeter.

Tam anlatımlı Kadın Yeleği için bu model de çok sevilen Yelek örneği ile yapılan Çeyizlik Bayan Yeleklerin den.

Şiş işi desenlerden Pratik Kadın Yelek Modeli de yapımı o kadar Kolay ki herkes bu modele hemen başlamak isteyecek.Yelek Örmeyi öğrenmek için buna bakabilirsiniz.

Yuvalı Burgu Bayan Yelek Tarifi için bu üstte gördüğünüz Anne yeleği Tam ayrıntılı yapılışı bulunuyor.

Ajurlu Burgulu Kadın Yelek Tarifi de çok sevilen Tam açıklaması da Olan Çeyizlik Gelin Yeleği modeli.

karni-yarik-basaklar-bayan-yelegi
karni-yarik-basaklar-bayan-yelegi

Bir cevap yazın