KARDAN ADAM KUKLASI YAPIMI


Hobi, Öğrencilere

Okulda ipli Kukla yapmak için verilen Ödevde biz Karagöz ve Hacivat yapmıştık Bugün Kardan adam Kuklasıını nasıl yapılır Kalıpları ve resimli olarak görelim.

Eklem yerlerinden açılan delikler ile Kalın kartondan şık bir çok şirin Kardanadam kuklası için öncelik ile malzemelere karar verelim.

Buradaki çalışma da Eva kağıdı kullanılmış fakat biz Oluklu karton,karton mukavva ya da kalın bir keçe kumaşı kullanabiliriz.

Tabi Ahşap oymacılığında usta kişiler sunta gibi malzemeler de kullanabilirler. Kardan adam kuklasının öncelikle çıktısını alıp kenarlarından düzgünce kesin.

Karton kutudan ya da mukavvanın üzerine koyarak karbon kağıdı gibi kullanarak aynısını karton üstünde çizip keselim.

Burada Kardan adamı akrilik boya ile boyamışlar tabi siz boya konusunda istediğiniz boyalar ile boyayabilirsiniz.

Eğer Çorap ya da kumaş ile içine elinizi sokabileceğiniz bez kukla yapmak istiyorsanız onları da Öğrencilere ve Hobiler bölümünde bir çok değişik şekilde yapılan Resimli anlatımlı Kuklalar görebilirsiniz.

kardan-adam-kuklasi-ve-kaliblari
kardan-adam-kuklasi-ve-kaliblari

kardan-adam-kuklasi-ve-kaliblari-1
Çıktısını alıp düzgünce kenarlardan kesin
kardan-adam-kuklasi-ve-kaliblari-2
malzemeler
kardan-adam-kuklasi-ve-kaliblari-3
Kestiğiniz kardan adam kuklasını aynısını karton üzerinde kesin ve parçaları istediğiniz gibi boyayın.Parçaların üzerine delikler açmayı unutmayın.
kardan-adam-kuklasi-ve-kaliblari-4
Kalem ile Kardan adamın yüz ifadesini çizmeyi unutmayın
kardan-adam-kuklasi-ve-kaliblari-5
Burada tahta ya da sunta gibi bir malzeme kullanmışlar fakat dediğim gibi siz Eva kağıdı,Oluklu karton,Karton mukavva ya da kalın Keçe tercih edebilirsiniz.
kardan-adam-kuklasi-ve-kaliblari-6
Boyama işlemleri bitti tabi burada Profesyonel bir çalışma sergilenmiş bunu göz önünde bulundurun.
kardan-adam-kuklasi-ve-kaliblari-7
Kendin yap kardan adam Kuklası-DIY snowman Puppets-DIY-Schneemann-Marionetten-Marionnettes de bonhomme de neige de bricolage-DIY snemand Puppets-DIY sneeuwpop Puppets-DIY snømann Puppets-DIY Puppets boneco de neve-Puppets snowman DIY-Los títeres muñeco de bricolaje-DIY snowman Puppets-Puppets pupazzo fai da te

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir