KARANFİL TIĞ OYASI TARİFİ

karanfil-tig-oyasi-tarifi
karanfil-tig-oyasi-tarifi

Katlı Karanfil Tığ Oyası Tarifi videolu yapım aşamaları detaylı açıklamalı 2 renkli Çiçek Motifleri,Yeşil Yapraklı şık,zarif ve kibar Tığ Oyaları için İğne Oyasına benzeyen çok güzel bir model.

Yeşil renk olan İp Leylak Oya ipi 700 no, Pembe Renkli olan da aynı marka 315 no şeklinde bulabilir ya da Yazmanızın engine uygun ipler ile bu modele başlayabilirsiniz.

2-renkli-karanfil-tig-isi-yazma-oyasi
2-renkli-karanfil-tig-isi-yazma-oyasi

Ancak çiçeklerin başlama aşamasında kullanılan en mink Oya halkaları olan Serum halkaları ve 22 numara Tığ kullanmayı unutmayınız.

Havlu Uç Oyası Modeli olarak önerilen ancak benim Yazmalar için de düşündüğüm model ilk olarak Serum halkalarının Pembe iple sabitleyip  başlanıyor.

Sabitleme yaptıktan sonra 7 zincir ip dola yuvaya gir 3 lü 1 trabzan 3 zincir ip dola şeklinde aynı işlem tekrarlanır 6 tane yuva yapılır.İlk 7 zincir ile başlar devamın da aralarda 3 zincir çekilir.

Organze Kurdele kullanılarak yapılan Dün yayınlanan Kurdeleden İncili Oya Modeline de mutlaka bakınız. Aynı hanımın anlatığı diğer bir Oya Modelidir.

Karanfil Oya Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. YAPRAKLI İNCİLİ TEK SIRA TIĞ OYASI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*