Örgü Modelleri KAR TANESİ İPLE BALONCUKLU KADIN HIRKA

KAR TANESİ İPLE BALONCUKLU KADIN HIRKA

1517
Nazarca-kar-tanesi-ipten-baloncuklu-kadin-hirka
Nazarca-kar-tanesi-ipten-baloncuklu-kadin-hirka

Kar tanesi örgü ipi ile baloncuk modelli 38-40-42 bedene kadar tam anlatımlı Kadınlara hırka yapılışı tarifi. Fantezi örgü ipleri kar tanesi ve ebruli ipler ile Bayanlara hırka anlatımı.

isil-balaban-orgu-tasarim-hirka-modeli
isil-balaban-orgu-tasarim-hirka-modeli

Sevgili Işıl Balaban Hanım örgü tasarım kanalında örgü sevenlere sunmuş olduğu örgü. Bayanlar için Baloncuklu kar tanesi Hırka yapımı detaylı anlatım adı ile paylaştığı çok güzel model bir Kadın hırkası çalışması.

sis-orguden-bloncuklu-ebruli-iple-bayan-hirka
sis-orguden-bloncuklu-ebruli-iple-bayan-hirka

Ebruli örgü ipi ile etek ve kol uçlarında Baloncuklu kabarık renkli desenlerin üst gövdedeki kar tanesi ip ile yapılan, düz örgüde ki uyumu Şahane. Aynı zamanda bu modele çok uygun olmuş olan ahşap sarı düğmeler ile muhteşem bir örgü çalışması.

kolu-etegi-kbarik-baloncuklu-kadin-hirka
kolu-etegi-kbarik-baloncuklu-kadin-hirka

Modelin kollarında önünde ve arkasında aynı şeklide düz örgü uygulanırken arkalara 2 şer tane pens yapılarak gövdeye düzgün oturması sağlanmış. Sonbahar renkleri ni andıran örgü ipleri ile yapılan model 42 beden ölçüsü kullanan bayanlara kadar olabilecek boyutlarda.

Modern El Örgü Bayan Hırka

Bu hırkanın yapımında yaklaşık 7 adet kar tanesi örgü ipi Kullanılıp, 3,5 yumakta Baloncuk modeli için Nako ebruli örgü ipi kullanılmıştır.

  • Örgü çalışmasında Nako örgü ipleri iki farklı ipi kullanılmakta. Baloncuk örgülerinde epeyce kalın olan Nako Cha Cha tiftik ebruli tarzındaki örgü ipi kullanılıyor.
  • Ebruli Baloncuklu örgü yapımında 8 numara örgü şişi kullanılmakta. Hırkanın kol ve gövdesindeki Kar tanesi örgü ipi de Nako kar tanesi renk numarası 60216.7 yumak bu örgü ipinden kullanılarak model hazırlanmış.
  • Hırkanın kol ve üst gövdesinde kar tanesi kullanırken 6 numara şiş ,Ebruli örgü ipi ile de 8 numara örgü şişi kullanılmakta.
  • Kalın bir kaban, manto gibi görünümlü çok şık olan Model salaş, bol güzel hırka seven 38-40 bedenlere çok rahat olur. 42 beden ölçülerinde hırka giyen Hanımların üzerine tam oturacağı söyleniyor.
  • Burada gövdeyi daha uzun örüp Baloncuklu örgü modelini daha aşağılara basen Altına indirerek uzun Tunik hırka şeklinde de modeli çalışabilirsiniz.
  • Ölçü olarak boy omuzdan itibaren öndeki Etek bölümüne kadar 65 santim uzunluğu var. Beden olarak genişliği koltuk altından diğer koltuk altına 50 santim. Kol boyu omuzdan kol 60 santim uzunlukta.

Kaynaklar:Post makale nazarca.com-Videolu Anlatım Örgü Tasarım Kanalına Aittir.

Etekleri Kolları Baloncuk Kabarık Renkli Örgülü Kadın Hırka

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz