Menü Kapat

Nazarca-sisle-yakadan-baslama-sac-orgu-kadin-hirka

KADINLARA YAKADAN BAŞLAMA ÖRGÜ HIRKA 2021Şişle Yakadan başlama Kadın hırka modeli tam açıklamalı. Yukarıdan başlanan Bayan Hırka Videolu ve Sesli yapılışı.

2021 örgü Kadın hırka modelleri ve yapılışları için Tam anlatımlı İki saç örgülü Kadın hırka nasıl yapılır? tam tarifi.

burgulu-sac-orgulu-kadin-hirka-nazarca-orguler
burgulu-sac-orgulu-kadin-hirka-nazarca-orguler

Bu güzel burgu saç örgü modelleri Sıfır yaka Örgü Yakadan başlama Uzun Kadın hırka modeli 38-40-42 beden ölçülerindeki kadınlara göre tarif edilmiş.

Daha büyüğünü 44 ve 46 beden Kadın Hırka yapmak isterseniz her iki beden için 6 ile 8 ilmek arasında ilmek ekleyerek yapabilirsiniz.

sisisi-2021-tam-anlatimli-kadin-hirka
sisisi-2021-tam-anlatimli-kadin-hirka

Diyelim ki 44 beden Şiş örgü Kadın hırka modeli yaptınız. 6 ilmekten önlere 2 şer ilmek, arkaya 2 ilmek, kollara birer adet ilmek ekleyerek Aynı ölçülerde yapabilirsiniz.

Yakadan başlanan Kadın hırkası tığ ile yakasını başlayarak yapılmış. Ama siz bur da isterseniz şiş ile başlayabilirsiniz.

Kadınlara Yakasından Hırka Modeli Tarifi

  • Giderken 2021 şiş örgü kadın hırka modelinin beden genişliği 58 santim. Kol uzunluğu yakadan bilek kısmına kadar 63 santim.
  • Kol genişliği robadan 18 santim. Hırkanın boyu yakadan etek ucuna kadar 75 santim. Kartopu Punto tek renk ip kullanılarak pamuklu bir iple Hırka yapılmış.
  • Şiş olarak 6 numara şişler kullanılarak misinalı bir şiş ile örülmüş. Elinde 6 numara şişi olmayanlar 5,5 ya da 6,5 no şişler ile modeli hemen hemen aynı boyutlarda yapabilirler.
  • Yakadan başlama Kadın hırkanın başlangıcında 80 ilmek atılarak örülmeye başlanıyor .Bir ters bir düz yaka lastik yapılır.
  • Lastik kısmına Yakası istenilen gibi kadar ördükten sonra Roba ayrımı başlıyor. Önler için burada 14 tane ilmek ayırıp artırmalar örülür.
  • Aradaki artırmalarda sonra kollar için 10 ilmek yapılıp yine artırmaları yapın. Arkası içinde 20 tane ilmek ayrılır.
  • İlmekler gözünüze çok az görünebilir. Ama kalın bir örgü ipi ve kalın bir şiş kullanıldığını unutmayın,Bu örgünün boyutunu büyütüyor.
  • Tüm detayları alttaki videoda tam anlatımlı kadın hırka modeli tarifinde görebilirsiniz.

Kaynaklar:Yazı nazrca.com-Videolu anlatım Orgu Hayatım_ Kanalına Aittir.

Yakadan Saç Örgülü Bayan Hırka Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir