Örgü Modelleri KAĞIT İPTEN KÖRÜKLÜ KADIN ÇANTA YAPIMI

KAĞIT İPTEN KÖRÜKLÜ KADIN ÇANTA YAPIMI

11142
kagit-ipten-koruklu-kadin-cantasi
kagit-ipten-koruklu-kadin-cantasi

3 Parçadan Oluşan Yuvarlak Motiflerin birleşimi ile örülen Tığ işi Jüt ipten Kadın Çantası yapımı. İçinde Astar ya da Fermuar kullanılmayan Hazır Sap yerine Anglez Zinciri ile sap yapabileceğiniz Tarifli Bayan Çantası.

Tığ işi Çanta Tarifini ve fikirlerimi sunmadan önce sizlere Bu Sitede bulunan Diğer Çanta Tariflerini ve modellerini de belirteyim. Çocuklar için Penye İpten Sırt Çantası ile sizin Çantanızı çok beğenen çocuğunuz ya da kardeşiniz için bir tane Örmek isteyebilirsiniz.

Özellikle bakmanızı,görmenizi çok arzu ettiğim Kadınlar Çantalarını Artık Kendi Örüyorlar adı altında yayınladığım Çanta Modelini mutlaka görün.

tig-isi-koruklu-orgu-canta
tig-isi-koruklu-orgu-canta

Makoron Çanta Modeli.Adını Makaron Kurabiyesi görünümünden alan Bu Çanta için kullanılan Kalın Kağıt iplerden. İlk baktığımda Genç Kız İşi Çanta diye düşündüğüm ama daha sonra çok sevdiğim Bu Çantanın aynısını örsem üzerine Çanta Broşu takardım Yada biraz Turuncu Organze Çiçekler ile süslemek daha iyi giderdi.

Motifli El Çantası 3 parça şeklinde yapılıyor. Çantanın büyüklüğüne derinliğine kendiniz karar verebilirsiniz. Kendi arzunuza göre büyüklükte Çanta örebilirsiniz.

orgu-uzun-el-cantasi-yapilisi
orgu-uzun-el-cantasi-yapilisi

Motif sayısını artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Çantanın ön yüzü Köşeli Motiflerden yapılırken Arka parça ve çantanın hacmini sağlayan Körük Sık iğne tekniği ile yapılmış.

Arka parçayı yapacağınız zaman Ön Parçanın bitmiş olması gerekiyor.Çantanın arkası için ön genişliğinde zincir çekiliyor.

Yanlar ve altı kavrayan Körük parçası Çantanın genişliği ve yüksekliğine orantılı olarak örülüyor. Bu Boydaki çanta yanlardaki körük için 18 zincirden oluşuyor.

Çanta saplarının dikim yerleri için 1 tane Yuvarlak motif kullanıp dikiş yerini gizleyebilirsiniz. Hazır Çanta sapı alabileceğiniz bir Tuhafiye mevcut değilse Örgüden yapabilir ya da sizin veya Çocuklarınızın Kullanmadığı kemerlerini kesip Sap için kullanabilirsiniz.

Kullanmadığınız ya da yıpranan Eski Çantaların saplarını da bu şekli de El Örgüsü Çantalar da değerlendirebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz