Örgü Modelleri JAKARLI DOKUMA DESENLİ TÜRKÇE VİDEOLU ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

JAKARLI DOKUMA DESENLİ TÜRKÇE VİDEOLU ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

1485
jakarli-dokuma-desenli-orgu-modeli-yapilisi

Jakarlı Örgü desenlerini genelde Erkekler için Örgü Süveter ve Yelek modellerinde görüyoruz. Düz örneksiz ters ve düz örgü modellerinde sıkça kullanılan Jakarlı Örgüleri sevenler için çok güzel Dokuma Örgü modeli videosunu izleyebilirsiniz. Diğer adı Çıtırık Dokuma Örgü Modeli olan bu örneği değişik renk ipler ile çok güzel örnekler yaratabilirsiniz.

Genelde 34 renk ip ile örülen Jakarlı Örgü modelleri Yelek,Kazak ve Süveterlerin alt bölümlerine, Örgü Bere modellerinde Bordür ya da alt kenar örgüsü olarak çok yakışıyor.

İri jakarlı Örgü modellerini pek sevmiyorum. Zira örgünün arkasından uzatılan örgü ipleri örneğin kasılmasına ve kötü görünmesine neden oluyor. Jakarlı Eldivenler,Jakarlı çorap ve jakar desenli Patiklerde bu sebeple hep küçük jakarlı örgü modellerini daha çok severiz.

Aynı zamanda Tığ işi yapanlarda Örnek aralarına bu şekilde Trabzanlar ile Jakarlı Tığ İşi Örnekler yapabilirler. Özellikle Amigurumi Örgülerde Jakarlı Amigurumi Örgü Modelleri çok güzel Örgü Tığ İşi Giysi Modelleri olur.

Bu sayada Jakarlı Dokuma Örneğini sizlere Türkçe anlatılan örnek çıkarma videosu ile paylaşmanın yanı sıra Jakarlı örgü şablonları isteyen hanımlar içinde çok güzel Jakarlı Örgü Videolarını Örgü Örme ve El İşleri bölümlerinde paylaşacağım.

İşte burada yine çok şık ve Çok Kolay Jakar Örgü Deseni modeli yapımı. Videoyu izleyerek sizde güzel bir örgü Kazak örebilirsiniz. Bebek örgü modellerin de Jakar deseni örgüler harika oluyor.Veya kendinize yine şık bir Jakar desenli Atkı örebilirsiniz. Bu tarz Jakar desenleri Atkının uç bölümlerinde, boyunluklarda aralara da çok güzel görünüyor.

jakarli-dokuma-desenli-orgu-modeli-yapilisi
jakarli-dokuma-desenli-orgu-modeli-yapilisi

2 YORUMLAR

  1. Biz örgü sevenlere böyle bir imkan sunduğunuz için çok teşekkürler. Ben 56 yaşında emekli bayanım örgü dantel yapmayı çok seviyorum sizin sitenizden epeyce bir örgü modeli ördüm.Torunum KOMŞULARA ŞİMDİ SİZDEN BİR RİCAM OLACAK iPLİ BÖĞÜRTLEN MODELİNİN YAPILIŞI VARMI VEYA VİDEOSU olursa çok memnun olurum.Kolay gelsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz