Menü Kapat

Orgu-cift-ayrimli-desenler-modeli

İKİLİ AYRIMLI DESENLER DEĞİŞİK ÖRGÜ TEKNİĞİŞiş Örgü İkili Ayrımlar Model Anlatımı. Bugün Çok Değişik ancak çok Şık bir Örnek öğreneceğiz. Örneğin adı İkili Ayrımlar Motifi.

Daha önce Fenomen Örgü Modelleri sayfamda Modeli Yabancı Anlatımlı Paylaştım. Şimdi Örneği Türkçe Videolu olarak ta görebileceksiniz.

Model 14 ilmekle katlarından oluşmakta.Sonra en son 2 ilmek daha kenar İlmekler için ekliyoruz.

sisle-ikili-ayrimlar-model-anlatimi
sisle-ikili-ayrimlar-model-anlatimi

Modelin alt ucunda başlarken lastik yapmaya gerek yok. Bu şekilde kıvrımlı örnek şeklinde başlamak yeleklerde örgülerde bebek battaniyeleri çok daha güzel görünür.

orgu-ikili-ayrimlar-model-yapilisi
orgu-ikili-ayrimlar-model-yapilisi

Bu örneği yapımında 3 buçuk numara siz yapacağınız modele göre ve İpinize göre şiş numaranızı seçebilirsiniz. Örgüye ilk başlama da 2 sırada bütün ilmekler ters olarak başlar.

angora-iple-ikili-ayrimlar-modeli
angora-iple-ikili-ayrimlar-modeli

İkili Ayrımlar Örneğin de Ikinci sıraya başladığımızda örgünün arka tarafında oluyor. Bir tane ilmek örmeden alıyoruz. 7 ters ilmek örüp ajur dolayın, 14 ilmekle tekrar bir ajur dolayın.

Bu sırada yine 14 ilmek ve 1 artırma ile kalan 7 ilmek ters bitirilir. Şimdi örgünün ön tarafındayız ilk ilmek örmeden alıp 2 ilmeği birlikte alıyoruz.

delikli-ikili-ayrimli-ornek-yapimi
delikli-ikili-ayrimli-ornek-yapimi

5 düz örgü yaptıktan sonra doladığımız ajura geliyoruz. Bir ters bir düz 6 ilmek alınır. Detaylar izlenildiğinde net anlaşılır. İyi Seyirler.

İkili Ayrımlar Örgü Modelini En güzel Angora iple yapılığını görüyorsunuz. Pembe Renkli Örnek için Bebe İpine benzer bir ip kullanılmış.

Strickmuster für Damen Strickjacke / Pullover / Jacke / Pullover

Knitting Pattern For Ladies Cardigan / sweater /Jacket / Pullover

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir