İĞNE OYADAN ÇEVİRME FISTIKLI PARMAK OYASI
fistikli-parmak-oyasi-tulbent-modeli

İĞNE OYADAN ÇEVİRME FISTIKLI PARMAK OYASI


İğne Oyasından Tığ Oyasına Çevirme Fıstıklı Parmak Oyası. Fıstıklı Sonsuzluk Tığ Oyası da diyebileceğimiz bu Modelin videolu Tarif var.

Sonsuzluk Oyası olarak ta biliniyor.Ama Parmak Sarma yöntemi üzerine kurulu aslı İğne Oyası olan bir model.Bu sebeple Ben Parmak Oyası diyorum.

Parmakla Oya Tarifleri için bu modelin Çiçek Boncuklu İğne Oyası ve Yeni Tasarım Parmakla İğne Oyası modeli de sitemiz de var.

igne-oyasindan-cevirme-fistikli-parmak-oyasi
igne-oyasindan-cevirme-fistikli-parmak-oyasi

Altı Fiyonk olan bölüm Parmak Oyalarında hepsinde aynı uygulanıyor.Modelin Motif kısmını Çiçekli,Boncuklu,İncili veya bu model gibi Fıstıklı Motifler yapılıyor.

Pembe ip Leylak marka 910 numara-Tığ 21 numara- Yazma Düz Beyaz Tek renk Yazma-Motifler tek renk bile olsa 3 Renk Oya ipi için de Beyaz olmalı.

parmak-oyasi-fistik-modeli
parmak-oyasi-fistik-modeli

Parmak Oyası için Beyaz ip İşaret parmağına 13 kere dolanır. Dolama bitince sizde Beyaz ipin her iki ucunu yakıp yapıştırın.Aksi halde açılma yapar.

Yeşil ipe geçin tığa sabitleyin.Bu yaptığınız halka içine Sık iğneler yapacağız. İlk 12 sık iğne yapın 15 tane zincir çekin halkanın diğer tarafına da 12 tane sık iğne yapın.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın