Örgü Modelleri GRİ VE PEMBE OYANIN YAZMA MODELİNDE UYUMU

GRİ VE PEMBE OYANIN YAZMA MODELİNDE UYUMU

1675
gri-pembe-oyali-yazma-yapilisi
gri-pembe-oyali-yazma-yapilisi

Gri ve Pembe ile yapılan Sıralı Tığ Oyası Tarifi.Oyalarda fazla görmeye alışık olmadığımız Gri rengin Yazmaya ve Pembe modele uyumu ayrıca Modeli şahane.

Örgüler de,Tığ ile yapılan Şal Modellerin de  Gri rengi çok kullanırız.Ama Oya Modellerin de Gri Renkli Oyaları fazla görmüyoruz.Burada Farklı renklerin uyum için de Tülbent modeline ne kadar yakıştığını siz de görebilirsiniz.

İğne oyasından çevrilen Tığ oyasına uyarlanan Fıstıklı Parmak Oyası örneği de Dünün güzel Oya Örneklerinden. Model kadar Renkler de canlı ve hoş.

gri-yazmaya-pembe-gri-iplik-oyasi
gri-yazmaya-pembe-gri-iplik-oyasi

Pembe Gri Tığ Oyası Malzemeleri: Gri Renk Oya İpi Kaplan 316 numara-Pembe Altınbaşak 5 numara-Tığ 22,5-Yazma Sade Gri renk.

Gri Pembe Oya Yapılışı– Gri iple Tığı ipe sabitleyin.Tığ battılar 2 zincirli olacak.Tığa ip sarın ilk tığ battıya 2 kerede çıkın. Yani 1 kutuya 2 trabzan yanındaki kutuya da 2 li toplam 4 adet trabzan yapın.

pembe-gri-renk-uyumlu-tig-oyasi
pembe-gri-renk-uyumlu-tig-oyasi

2 zincir 2 örümcek  üst üste yapın 4. yuvaya 2 li trabzan yapın.Yine aynı 2 yuvaya bölüştürerek 4 trabzan yapın.Bu yine 2 örümcek ve 3 kutu atlayıp 4. kutuya trabzan yaparak devam ediyor.

İlk 2 zincir tığ battı ve 1. sıra Gri iple 2. sırada Pembe ipe geçiliyor ve 3. sıra son sıra olarak yine Gri renkle tamamlanıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz