Örgü Modelleri Havlu Kenarları HAVLULARA KOLAY ÇİÇEK MOTİFLİ KENAR DANTELİ

HAVLULARA KOLAY ÇİÇEK MOTİFLİ KENAR DANTELİ

1155
havlulara-motifli-kolay-kenar-dantelleri
havlulara-motifli-kolay-kenar-dantelleri

Kolay Motifli Çiçekli Örnekli Mutfak Havlusu Kenar Danteli ve Yapılışı-Evet Tarifi olan Kenar Oyalar,Havlu kenarı Dantellere 2 renkli Çiçekli oldukça kolay yapılan Dantel modeli ile başlıyoruz.

Bu modeli diğerlerinden farklı kılan İlk olarak Motifleri yapılan motiflerin son sırasında motif birleşimi yapıldıktan sonra Motiflerden ilmek ile Kenar Şeridi kutucukları yapılıyor.

cicek-motifli-havlu-kenari-modeller-tarifler
cicek-motifli-havlu-kenari-modeller-tarifler

İrlanda Kenar Oyası modelini de Bugün gördüm çok beğendiğim bu modeli de incelemenizi önerim.Tek renkli elde yapılan tek sıralı Oya daha sonra iğne ile modelin kenarına dikiliyor.

Sizler bu motifleri kendi havlunuzun genişliğince yaptıktan sonra havlunun kenarına danteli dikeceksiniz. İlk olarak Turuncu ipten 10 adet zincir kapatılır bir yuva elde edilir.

Yuvanın içine 1 tane zincir çekildikten sonra 23 tane sık iğne ile yuvanın içi doldurulur. 1 zincir çekilir ip kesilir Beyaz ipe 2. sıraya geçilir. 4 zincir başına 2 kez alın hemen yandaki sık iğneye batın 2-2 alın 4 adet   3 lü trabzan yapın son ilmekler trabzanlar bittiğinde tığ da olacak hepsi birlikte alınacak.

8 zincir başına 2 kez alın yandaki sık iğneye batın yine 4 tane 3 lü trabzan yapın son ilmekleri birlikte alın.Aralarda 8 zincir oluyor böylece yaprakları tamamlayın. Modelin yapımının devamını izleyebilirsiniz.
Kolay Motifli Mutfak Havlu Kenarı Videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz