Menü Kapat

cubukla-ilmekli-cicekler-tig-oyasi

ÇUBUKLA İLMEKLİ ÇİÇEKLER OYA TARİFİDondurma çubuğuyla yapılan İlmekli Çiçekler Oya Modelini Kalem ile de yapabilirsiniz. 21 Numara Oya Tığı ve 2 Renk Oya ipi ile Örek başlanıyor Tarifine bakabilirsiniz.

Havlulara Motifli Çiçekli Kenar Danteli modeli de çok beğenilen Kolay Havlu Kenarı Oyalardan olan modelimizi de görmek isterseniz buradan buyurun.

Pembe ve Yeşil renkler tercih edilen modelin Tığ battı ve ilk sırası yine Yeşil ile başlanıyor. Başlama noktasına sık iğne ile ip sabitlenir 1 zincir sonrası küçük bir örümcek çekilir tığa 2 kere dolanır arada 1 kutu bırakılır  2. kutuya 3 lü trabzan ile çıkılır bir üçgen elde edilir.

ilmekli-cicekler-dondurma-cubuguyla-oya-yapilisi
ilmekli-cicekler-dondurma-cubuguyla-oya-yapilisi

Tekrar 5 zincir çekilir yapılan yuvaya girilir 2 tane sık iğne yapılır bu işlem 5 zincir 2 sık iğne ile yapılan pimpirikler ile toplam da yuvaya 3 tane pimpirik yapıldıktan sonra son zincirler 5 sık iğne ile yapraklar bitirilir. 5 Tane yapıldıktan sonra 6. sık iğne tığ battı altından yapılır.

Çimen yapımı bittikten sonra Oyanın Çiçek yapılışına başlanır.Çimenlerin sayısını ayarlayarak daha sık ya da aralıklı yapabilirsiniz. Çimenler Motifler arasında ki mesafeyi belirler.
Çubukla İlmekli Çiçekli Oya Videosu

1 Comment

  1. Geri bildirim: ÇUBUKLA İLMEK TOPLAMALI TÜLBENT OYASI YAPIMI | | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir