Menü Kapat
İlmek-toplamali-cubukla-tulbent-oyasi

ÇUBUKLA İLMEK TOPLAMALI TÜLBENT OYASI YAPIMIÇubukla İlmek Toplamalı Tülbent Oyası Yapım aşamalı- 2 Renkle İlmek toplamalı Tığ oyası yapımı Tığ battı sonrası aralarda 2 zincir ile her kutuya batarak kafesler yapılır ve İlmek toplama 2. sıra ile Oya Tamamlanır.

İlk sırada aralarda 2 zincir olan 3 lü trabzanlar ile çıkılan sırayı yapmadan direk Tığ battı yaptıktan sonrada İlmek toplama oyasına başlayabilirsiniz.

tulbent-modeli-cubukla-ilmek-toplamali-tig-oyasi
tulbent-modeli-cubukla-ilmek-toplamali-tig-oyasi

Oyalar üzerinde küçük değişiklikler ile Farklı Oya Örnekleri ortaya çıkabilir. Çubukla İlmekli Çiçek Oyası modeli de Dün yayınladığım yapılışında Kalem ya da Dondurma çubuğu kullanmanız gereken Çeyizlik Oyalardan.

Zamane gençleri Oyalı Yazmalar,Oyalı Tülbentleri Çeyizler için gereksiz buluyor olabilirler.Ancak aşını örtmeyen hanımlar bu Yaza Örneklerini Hediyelik yada Boyunlarına süs olarak ta düşünebilirler.

İlmekler toplanırken mutlaka bir Kalem ya da Videoda gördüğünüz gibi Dondurma sopası kullanmanız gerekecek.Aksi taktirde ilmek boyları aynı uzunlukta olmayacağı için güzel bir model kuramazsınız.
İlmek Toplamalı Oya Videosu

1 Comment

  1. Geri bildirim: BÜYÜK MOTİFLİ YAZMA OYASI TARİFİ | | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir