Örgü Modelleri Havlu Kenarları KAYA DİBİ ÇİÇEKLİ HAVLU KENARI OYA

KAYA DİBİ ÇİÇEKLİ HAVLU KENARI OYA

8085
kaya-dibi-cicekler-havlu-kenari
kaya-dibi-cicekler-havlu-kenari

Kaya Dibi Çiçekler Havlu Oyası Dantel Tarifi-Tığ örgülerinde benzeri ile Lif Modeli örneği olan Kaya Dibindeki Çiçekler Tığ Oyası modelini Çiçekli Kenar Oyaları seven Arkadaşlarım için paylaşmak istiyorum.

Aslında Bu Dantel çok amaçlı kullanılabilinir bir Kenar Danteli. Resimde gördüğünüz gibi Tek sıra Çiçekli sade Havlu Kenarları sevenler için olduğu kadar Dağ Çiçekli 3 sıra yapıldığında da Banyo Havlusu Danteli ve ya Mutfak Havlu Dantelleri için de aynı güzellikte.

yaprakli-kaya-dibi-cicekli-havlu-danteli
yaprakli-kaya-dibi-cicekli-havlu-danteli

Karga Ayağı Örneğine bakarsanız Modellerin arasındaki benzerlikleri görebilirsiniz. Özellikle İğne Oyalı Havlulara ilgi gösteren hanımlara burada ki Havlu Ucu İğne Oyası örneğine mutlaka bakmalısınız.

Öncelikle uzun bir zincir çekiliyor üzerine kutucukar konulacak. Çektiğiniz Zinciri Havlu kenarına ölçersiniz ona göre o uzunlukta bir zincir çektikten sonra.2 Motif için 23 tane kutucuk yapılacak siz bunu göz önünde bulundurun.

Zincir işi bittikten sonra 7. zincire batın 3 lü trazan ile çıkışınızı yapın.Araya 3 zincir çekin başına 1 kez alın aşağıdan 3. zincire batın yine 3 lü trabzan yapın bu şekilde aralarda 3 zincir olan kutular yapın.Yeterli genişliğe gelince Yeşil Renk ile Kaya dibi yapraklar ve üstüne Kaya Dibi Çiçek Motiflerini Piramit şeklinde yapın.
Havlu Modeli Kaya Dibi Çiçekli Model Videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz