Örgü Modelleri Danteller Örnekleri GÜL DESENLİ PİKE DANTELİ TANE,TANE ANLATIMLI ŞABLONLU YAPILIŞI

GÜL DESENLİ PİKE DANTELİ TANE,TANE ANLATIMLI ŞABLONLU YAPILIŞI

17288
gul-desenli-pike-carsaf-danteli-yapimi
gul-desenli-pike-carsaf-danteli-yapimi

Şablonlu ve Videolu Anlatımlı Gül Desenli Kenar Pike Danteli Tarifi. Modelin Gül deseni ve kenar şeridi hepsi Tane,Tane Açıklamalı olarak gösterilmiştir.

50 numara Dantel ipinden yapılan Pike Danteli 20 kutu yapılışı ile başlanıyor.Motiflerin daha ufak ve kibar oması için 60-70 numara ip kullanabilirsiniz.

Burada ki Anlatımlı modeli 50 numara Dantel ipinden yapıldığı için ip kalın ve motifler büyük olmuş. Havlu kenarı için daha ince ipler kullanılırsa Güllü Havlu uç Danteli de olur.

2019-pike-danteli-tarifleri
2019-pike-danteli-tarifleri

55 zincir ile başlanıp 2. sırasın da 20 kutu yapılıyor.Videoda da bu söyleniyor.Zincir uzun gelse de onu dışarıda bırakabilirsiniz.

Nevresim Pike Danteli Uç Modelleri için Buraya Tıkayıp bakabilirsiniz. Buraya baktığınız da hem bir Çok Çarşaf ve Kenar Dantelleri hem de Başka Pike Ucu Oya Tarifi görebilirsiniz.

Motifin Tarifi bittiğinde böyle görünüyor.Modeli ikiye katladığımız da desenin yarısına kadar yaptığınız da diğer yarısı ile aynı olduğunu görebilirsiniz.

Bu Üsteki Kaleme Pike Danteli daha ince ve daha Kolay Oya gibi yapılan başka bir Model.Tıklayıp bu modelin de yapılışını sayfada görebileceksiniz.

Vitrin,Tepsi,Sehpa veya Oda Takımı Danteller için de Bu Motifli Dantel yapılışına bakabilirsiniz. Sayfam da Danteller yazan menüde En güzel örnekler bulunuyor.

Dantel 36 Tane Bayan Hırkası ve Çeşitli Dantel Örnekleri görebileceğiniz sayfa da Dantelle yapılan Örgü Bayan Yelekler,Hırkalar ve Dantel modelleri var.

gullu-pike-ucu-dantel-orgu-yapimi
gullu-pike-ucu-dantel-orgu-yapimi

Modeli bitirdiğiniz de nasıl ve ne kadar güzel göründüğünü üstteki Dantelli Pike modelin de görebilirsiniz.

Nazarca Danteller dediğiniz de hem bir çok örnek hem en Zarif Dantel Yelek,Dantel Şallar,Tığ işi Örgüler,Dantel Lizöz,Motif,Ara Danteller aklınıza ne gelirse modelleri ve Dantel Tarifleri burada.

yapilisli-beyaz-pike-dantelleri
yapilisli-beyaz-pike-dantelleri

Yapmak isteyen Hanımlara Kolay gelsin,İyi Seyirler

Devamı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz