Moda-Giyim GİYSİ GERİ DÖNÜŞÜMÜ ESKİ KAZAKLARDAN ETEK YAPILIŞI

GİYSİ GERİ DÖNÜŞÜMÜ ESKİ KAZAKLARDAN ETEK YAPILIŞI

591

Kız çocukları olan Anneler için Giysi Geri Dönüşümü Eski Kazaklardan Etek Yapılışı. Evet resimlere baktığınızda sonuç çok iyi. Özellikle benim gibi büyüme çağında kızları olanlar için çok güzel bir çözüm.

Benim kızlarım 7,5 ve 9 yaşındalar. Her yaz ve kış özellikle büyük kızım için yeni şeyler almak zorunda kalıyoruz. Küçük kızım ablasından kalanları seneye de giyebildiği için onun giysisi her zaman daha çok oluyor.

Yaz artık geldi sayılır. Çok yakında kışlıkları kaldırıp yazlıkları çıkarmaya başlayacağız. Her yıl olduğu gibi sadece bir kaç kez giyilen giysileri atmak ya da ihtiyaç sahiplerine vermek zorunda kalıyoruz.

Özellikle yaşı küçük olan çocuklarımızla geçirdiğimiz en zor süreçlerden dir. Çok sevdikleri kıyafetlerinden ne olursa olsun vaz geçmek istemeyen kızlarımızla tabiri caizse Papaz oluyoruz.

En azından artık küçülen beli kısa gelen Kazaklardan Eldiven yapmak yerine artık farklı giysiler türetebiliriz. Bakın resimdeki örnekte küçük kıza artık küçük gelen kazağına. İki ponpon takıp harika bir yeni Eteğe dönüştürülmüş.

Eğer Etek çok kısa olur diyorsanız ona da çözüm var. Artık boyları kısa gelen giyemedikleri kilotlu çoraplarının üst kısmını kesip kazaktan yapılan eteğin beline dikiniz.

Üzerine kazak uzatıldığında hiç belli olmaz. Nihayetinde zaten çabuk büyüyorar ve bir süre sonra onlarda küçük gelecek. İşte o zaman Eteği de Eldiven yaparız :)

Hem bu işlemi sadece kızlarımızın kazakları için değil aynı zamanda eskiyen artık giymediğimiz kazaklarımız dan kendimiz içinde Etek yapabiliriz değil mi?

eski-orgu-kazaktan-etek-yapma-fikri
eski-orgu-kazaktan-etek-yapma-fikri

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz