Menü Kapat

genc-kizlara-annelere-pullu-bayan-hirka

GENÇ KIZLARA VE ANNELERİNE PULLU FARKLI BAYAN HIRKA YAPILIŞIKolay ve Şık Pullu Payetli Şiş Örgü Spor ve Zarif bir modelin Pullar ile Spor Abiye Kadın Hırkaya dönüşümünü Videolu Türkçe Tarifi ile görelim.

Selanik ve Düz örgüden oluşan Genç Kız Hırkasına Bu Yılın Modası Pullu Örgü Tekniğini Ön patlarda Etek ucundan yakaya kadar uygulanmış.

40-42 Beden Bayanlara göre uygulanan Hırkayı daha ufak ya da büyük Bedenlere de uygulamak oldukça kolay.

Alize Superlene Maxsi İp 6,5 yumak ip kullanılmış.9 numara Şiş.Eğer daha Salaş isteyenler 10-11 numara ile de yapabilir.

annelere-pullu-kolay-bayan-ceket-orgu
annelere-pullu-kolay-bayan-ceket-orgu

Arka için 60 ilmek atılır düz gidilir ters dönülür. Etekten başlanan Pullu Kadın Ceketi alttan düz ile devam eder ve üst bölümün de Selanik örneği uygulanır.

UZUN TUNİK KAZAK SEVENLERE 40-42 BEDEN PULLU BAYAN KAZAK TARİFİ

Hırka ile aynı Beden de Pullu Bayan Kazak Tarifini de yapmak isteyenler buyursunlar.40-42 Beden Örgü Kadın Kazak yapılışı.

Resimdeki modelde 53 c örülüp Selanik modeline geçilmiş.Eğer uzun dizlere ya da kalçaları örtecek kadar yapmak isterseniz o uzunlukta örün.

payetli-pullu-spor-genz-kiz-orgu-ceket
payetli-pullu-spor-genz-kiz-orgu-ceket

Pul dikilen yan patlar ayrıca Ön ve Arka parçalar bittikten sonra İlmek çıkarma tekniği ile yapılır.

Önler 29 ilmek başlar.Pat yapılmaz dümdüz arka ile aynı hizaya gelene kadar Düz yapılır. Koltuk ve yaka kesiminden sonra kollara başlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir