yan-kirazli-fistik-oyasi


FISTIKLI YAN KİRAZLAR OYASI

El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Açıklamalı Videolu Fıstıklı Yan Kirazlar Tığ Oyası– Yeşil ve Kırmızı renklerden oluşan 21 numara Tığla yapılma Yapraklı Fıstık Oyalı Kiraz Oyası Yazmalar kadar Havlular içinde kullanılıyor.

Kirazlı Oya modelleri değişik modeller de oluyor.İğne Oyası örneği olan Çemberli Kiraz İğne oyası sayfamızda da bulunan Eski sevilen İğne Oyası Tariflerinden.

Derya hanım daha öne de Mutfak Havlusu Kenar Danteli olarak bizler için Kirazlı İncili Havlu Ucu Oya yapılışını da göstermişti.

yaprakli-kirazlar-tig-oyasi
yaprakli-kirazlar-tig-oyasi

Lif modellerinde de çok sevilen Kirazlı Lif Modelini de nasıl yapılır? buradan görebilir yine Tığ işi modeli olan Kirazlı Bayan Patik modeli de Nazarca Patik Modelleri sayfam da.

Yaprak dibinden başlayan 10 adet tığ battıdan 3 zincir çekilir kapatılır. 3 zincir devamında gelen tığ battıda kapatılır bu şekilde 10 tane yapılır Kiraz Oyaları arasında ki ara oyası yapılır motif yanındaki yapraklara geçilir.

Ara 10 tığ battı bitince 7 zincir döndürün 2. kutuya batın kapatın döndürün düz yüzünü döndürün sık iğne ile yuvaya girin büyük bir örümcek çekin yuvaya girin kapatın yine 1 örümcek  kapat 3 zincir çek 3  li trabzan 5 zincir 2 trabzan arasına gir kapat başına 2 kez al yuvaya gir 2-2 al kapat. Bu şekilde yapraklar tekrarlanarak yapılır ve motife başlanır
Yan Fıstıklı Kiraz Oyası Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “FISTIKLI YAN KİRAZLAR OYASI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir